Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódnátok? A baba kisebb,...

Aggódnátok? A baba kisebb, mint amekkorának "papírforma" szerint lennie kellene. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
29+6 napos vagyok,ma voltam UH-on(a Hajdu Krisztinánál az Istenheygi úton).A mért adatok alapján a baba 28 hetesnek felel meg.BPD:73.2,HC:255.6,AC:211.10,FL:55.0.Becsült súly:1277 g.Normális flow.A doktornő azt mondta,hogy nagyon szép,arányos a kis csaj,makk egészséges,teljesen rendben van minden(a szervei is,azt most nem részletezem),és nem lehet mindenki nehézsúlyú.Ráadásul az első gyerekem-túlhordással-3350 grammal született(fiú),a 2. 3090 grammal(szintén fiú).A 19. héten is a doktornőnél voltam,akkor 6 nappal volt kisebb a pici.Éppen ezért mondta,hogy semmi,de semmi okom bármi negatívra gondolni.Tudom,hogy Ő a legjobb a szakmában,de kíváncsi vagyok Nálatok milyen méretek voltak/vannak?
2012. júl. 23. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem 30.héten volt a kislányom 1220gramm.születésekor pedig3000g volt.ne izgulj minden rendben lesz!boldog babavárást!
2012. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a megnyugtatásodért kár más hasonló korú terhességről adatokat kérned, mert úgyis tudod, - ahogy írod- hogy mi a "papírforma", és ezek alapján nyilván a legtöbb méret e szerinti lesz. Inkább azt mondom, hogy valóban nincs okod aggodalomra, ha a doki erről tájékoztatott! Nem minden gyerek egyforma, ráadásul kislány, és az is lehet, hogy később fogant.. De ha nem, akkor is +- 2 hét eltérést tartanak normálisnak az orvosok. Ezt a 9 hónap extrában hallottam nemrég.. Szóval, minden rendben, a szervei is, tehát nincs miért aggódni! Boldog babavárást, és további jó egészséget!

29+5 hkm, - szándékosan nem írok adatokat, mert az enyém meg 1 héttel nagyobb, és fiú:))

2012. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
sztem ez a papírforma kb annyit ér, mint hogy mikorra vagy kiírva. eddig egy olyan esetet láttam, hogy pont aznap született meg a baba, ahogy ki volt írva az anyuka. sztem ezek csak átlagértékek, nem vagyunk egyformák. az enyém meg 30 hetes uh-n volt 32 hetes méretű
2012. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
KÖSZI,de aranyos vagy.Azt monda a doktornő,hogy kb. 2900-3000 grammos baba lesz belőle,ami teljesen jó.Csak kicsit megrémisztettek az adatok.
2012. júl. 23. 23:24
 5/12 A kérdező kommentje:
Jaj,lányok,KÖSZI!Nem hiába bíztam benne,hogy itt kapok megnyugtató válaszokat.Tudom,hogy laikusok vagytok Ti is,ám ez kellett a lelkemnek!
2012. júl. 23. 23:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Megnyugtatásnak írom, amit írok:


A terhességem elejétől (11. hét) becsülték 2 héttel nagyobbnak a babát. Senki nem hitt ebben, egyetlen szonográfus mondogatta, hogy a baba hamarabb fog jönni, következetesen két héttel nagyobb volt, végig. Utolsó uh-n, betöltött 38.héten 3870 grammnak, és 52 cm-nek becsülték, ezen a napon, azaz két héttel korábban, 3874 grammal és 52 cm-rel született.


Ezt senki nem akarta elhinni, a férjem is orvos, azt mondta, hogy szinte hihetetlen, hogy ilyen pontos volt a mérés, és az is, hogy a méretei papírforma szerintiek voltak, ugyanis szinte SOHA nem szokott így történni. Azaz az én sztorim ritka, nagyon ritka, a tiéd pedig teljesen általános, +/- 2 hét csak úgy repkedni szokott a mérések mentén.


Tuti minden rendben van, nagyon sok boldogságot nektek.:))

2012. júl. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

utolsó!wow,szép nagy manót sikerült összehozni,gratula.


Kérdező!ne idegeskedj,fő az egészség!Minden rendben van a manókáddal!!! :)

2012. júl. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is mértek össze vissza mindent. Az elején 2héttel kisebb volt (pedig tudom mikor "készült"). 12hetes uh-n 15hetes lett de még ahoz képest is hatalmas volt :-) azóta meg mintha menne össze mert 2nappal volt kisebb a következő uh-n most meg már 4-gyel :-D pedig az elején féltem hogy apuci méreteit örökli akinek nagyon magas a családja. 31hkm
2012. júl. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon KÖSZI a megnyugtató válaszokat!Már arra is gondoltam,lehet,hogy a kevés hízás miatt van(normál súllyal kedztem,és +5 kilónál tartok).De ez hülyeség,mert a baba úgyis elveszi,amire neki szüksége van(ráadásul a 12. hétig Femibiont,azóta Gravidát szedek).Na,elég az agyalásból!Egy egészséges pici lányom lesz,és kész.Mindenkinek boldog babavárást,aki már megszült boldog babázást kívánok!
2012. júl. 24. 07:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Tényleg ne agyalj, mert nekem is normál súlyom volt, 7 kiló plusszal mentem szülni, és ahogy mondtam, 3874 grammos lett a Manó. :))) Szóval no para!:)
2012. júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!