Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas a TSH-m,26 hetes terhes...

Magas a TSH-m,26 hetes terhes vagyok. Volt már valaki így?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy nehogy bármi baja legyen a csöppségnek. Csak most derült ki! 4,70 ulU/ml. A normális tartomány pedig 0,27-4,20-ig van. Jövőhét pénteken megyek endokrinológushoz. Addig is válaszolna valaki akinek hasonló problémája volt? Lehet valami fejlődési rendellenessége?

2012. júl. 20. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta magas a Tsh-m, viszont terhesen nem igazán jó ha magas. Megnyugtatnálak, de nem igazán tudlak, mert az az igazság, hogy kicsit neked későn derült ki. 10hét körül alakul ki a baba pajzsmirigye, így akkor fontos lett volna, hogy a tiéd is jól működjön. Persze lehet h akkor még jól müködött! Gyógyszeres kezelés van rá, én azt szedem évek óta, amióta terhes vok azóta emelt dózist és így 1-2 között van a TSH-m. Elképzelhető, hogy van még olyan kezelés, amivel esetleg hátha utólag is tudják pótolni a hormont neked is. A babának úgy lehet rendellenesség belőle, ha esetleg a pajzsmirigye kifejlődésekor is magas volt a TSH-d és véletlen ezt a működést örökli. Persze ez egyáltalán nem biztos, egy kis kockázat van benne! Az, hogy mit okozhat, azt nem írom le neked, és nagyon szépen kérlek ne is keress rá, mert addig ne idegesítsd magad, amíg nem beszéltél az endokrinológussal. Ez is olyan kis százalék sztem mint mondjuk a dohányos anyáknál, h vmi kialakul, úgyhogy próbálj meg abból kiindulni, hogy hátha te nem tartozol abba a kis százalékba és a te értéked még azért nem annyira magas!!!!!Szorítok!!!!
2012. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia,én is csak egy hete tudtam meg,hogy magas a tsh-m (4,84)az én háziorvosom Letrox gyógyszert írt fel nem mondta hogy bármi baj lehetne a picivel,de én is sokat agyalok ezen!Egyébként ma este megyek a nőgyógyászomhoz,remélem ő jobban megnyugtat,ha gondolod majd írok ,hogy mit mondott!

üdv:28 heteskm

2012. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is magas volt a TSH-m,bár nem értem, miért csak most derült ki nálad, mer már az első vagy második vérvételkor kellett volna kérnie az erre vonatkozó értéket a nőgyógyásznak. Ezután egyből pajzsmirigy ambulancia, vérvétel,ahol ugyanaz az eredmény jön ki, majd felírják a Letrox 50 mg-os gyógyszert. Ezt egyébként valószínűleg majd terhesség után is kell szedni.

A doki meg fogja remélhetőleg hitelesen mondani, hogy okozhatott -e valami problémát, mert a második trimesztertől tőled kapja a baba a hormont, ezért nem értem, miért nem derült ki az elsőben. Bár szerintem nem annyira durván magas.

2012. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat, sajn os már utánanéztem. Nagyon aggódom. Igazából az első trimeszteri vérvételem is 12 hét után volt. Mert ott úgy működött, hamarabb nem is mehettem. Azóta elköltöztem és máshová is küldtek vérvételre, ezen már szerepel a TSH hormon. De találtam egy régebbi vérvételes papírt azon is emelkedett de határértéken van. Holnap felhívom a nőgyógyászomat, hátha tud valami biztatót mondani..
2012. júl. 20. 22:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem alacsony lett, majdnem nulla (csak a 16. hetes vérvételnél néznek TSH-t), mennem kellett endokrinológushoz. Elküldött egy másik vérvételre, ahol szintén néznek TSH-t, TRAK-ot, FT3, FT4-et. Érdekes, mert ez a 2. vérvételem jó lett, minden határértéken belül volt. Majd következett még egy kontroll vérvétel, ami szintén jó lett. Szóval ne idegeskedj fölöslegesen. Nekem azt mondta a doki,hogy csak valami gyulladás lehetett pont akor a szervezetemben és ezért lett nagyon alacsony az érték.
2012. júl. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Végül is mit mondott a nőgyógyászod? Kíváncsi lennék, mert jó lenne már elkezdened szedni a gyógyszert, mert az is idő, mire helyre állítja.De annyira nem magas még, nem lesz ott semmi gáz, próbálj megnyugodni.

Viszont szülés után mindenképpen menjél vissza 6-8 hét múlva, én nem mentem vissza, gondoltam már nem fontos annyira,és 12 lett, háromszorosa.

2012. júl. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Voltam endokrinológusnál, elég bunkó volt. Nem értette, miért is lenne ez most sürgős.. :/ Azt mondta jódozott sót használjak (eddig is azt használtam), meg beutalt vérvételre, és okt 6 án megyek vissza. okt végére vagyok kiírva..-.-
2012. júl. 28. 12:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ez kemény. Nem tudom hol voltál, de ez elég gáz. Én a helyedben elmennék egy magán orvoshoz, mert mondom a gyógyszert azt szedni kell. Nem írta fel? Gondolom azért nem érdekelte, mert annyira nem magas, de ha nem szeded fel is ugorhat, mint nekem is, és szoptatás alatt is folyamatosan szedni kell, kontroll két havonta. A baba is nyugtalan lehet pl,ha nincs elég hormon a tejben. Legalábbis az én orvosom ezt mondta.
2012. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek a nődokimhoz, elmondom neki is.
2012. júl. 30. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!