Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti számoljátok a magzatmozgáso...

Ti számoljátok a magzatmozgásokat? Baj, ha én nem akarom ezt csinálni?

Figyelt kérdés

34. hét után a dokim mondta, hogy számoljam a magzatmozgást minden nap (fél órára oldalra feküdve számoljam, hogy mennyit mocorog). De mindig mocorog (mostanában, hogy nincs kánikula kevesebbet, de mindig bejelentkezik) és engem az idegesít fel, hogy mikor lefekszem, hogy ok, akkor számolom, meg sem mozdul fél óráig. Most ezen kattogjak, hogy akkor miért nem mozog? Mert mondjuk akkor nincs kedve, vagy tényleg csak alszik.

Vagy hogy legyen mit számolni, üljek autóba minden nap? Mert akárhányszor megyünk valahova, az anyósülésen ülök, elindulunk, és már jár keze lába... meg sem tudnám számolni :o)

Egy helyettes dokinál voltam, mert a dokim szabin volt, ő azt mondta, hogy úgyis érzem, hogy ha valamennyire nem mocorog annyit, hogy az egészséges legyen. De a dokim biztos fogja kérni majd, hogy számolgattam e. Le fog cseszni vajon? :o) Már így is megkaptam, hogy az első babánál lelkesebb voltam a vizsgálatokat tekintve :o) (persze csak kedvesen).

Szóval van még köztetek, aki nem számolgat?

(egyébként most is oldalt fekszem, és most is mocorog, akár most is számolhatnám, csak nem sok értelmét látom)


2012. júl. 18. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem szerencsére egyiknél sem kellett számolnom, bele is őrültem volna, pont azért, amit Te is írtál :-)

a persze, számoltam ,rendben volt. Nem jó válasz?

2012. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem számolom. Csak stresszelném magam feleslegesen. Sokszor mocorog,de nem sokat. Általában este indul be és hajnalban. Ilyenkor nagyon aktív. Na de este 10kor már kinek van kedve számolgatni ezeket? Nem beszélve a hajnali 4-5ről.. Nekem bőven elég,ha egy nap kapok egy 10 perces aktivitást,de ennel úgyis többet ad.Szerintem addig nincs baj,amíg érzed! De hogy a mozdulatokat számolni.. És mi van olyankor,amikor izeg-mozog,megállas nélkül? Azt akkor hánynak kéne számolni??
2012. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem már két gyerekem van, de ezt az egész számolgatást sosem értettem (és sosem csináltam). Legalábbis nem így.


Eleve nem értem a mai napig, hogy mi számít EGY-nek. Meg a legtöbb leírás (ha jól emlékszem) azt írja hoyg válasszak ki tetszólegesen egy órát és akkor nézzem.


Hát ez klassz, de pl az én második babám volt hogy akár 24 órán át nem csinált semmit, és aztán egy egész napig szinte meg sem állt. Volt egy olyan hónap (azt hiszem a 7. amikor alig mozgott, cserébe a 8.-ban többet (pedig azt mondják akkor már alig van hely.


Szóval én csak azt próbáltam figyelni, hogy egy nap legalább egyszer mozogjon. Körülbelül.

2012. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
háromszor voltam terhes ,sosem számoltam a mozgásokat.Gondolom feltűnt volna ha nagyon sokáig meg sem mozdul.
2012. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mint ahogy gyerekből is van többet mozgó és kevesebben mozgó is, magzatnál is ugyanez érezhető. A könyvek szerint egy 34 hetes magzat 20 órát alszanak és 4 órát vannak fenn, de van olyan, aki néha 8 órát is fent van. Hajlamosak a kilengéseket nem normálisnak vélni.


Akkor kell számolni, ha feltűnően sokat van fenn, sokat mozog, vagy ha feltűnően keveset.

2012. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na igen,de úgy is aludhat 20 órát,hogy mondjuk kettőt alszik,felet ébren van és így tovább.. Alvás közben is mozoghat,nincs előírás ezekre. Én akkor paráznék,ha egy nap legalább kétszer nem érezném mozogni,de ilyenkor már általában nem nagyon van olyan mozdulatuk,amit nem lehet érezni.
2012. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De jó, akkor nem lesz lelkifurdalásom emiatt :o)

Egyébként van kölcsönkapott szívhangfigyelőnk, ha mégis úgy érzem már rég mocorgott, akkor meg szoktam néha hallgatni.

A kánikulai melegben rengeteget mozgott, mostanában néha bejelentkezik, de mocorog.

Én sem értem, hogy mi számít egy mozgásnak, főleg az NST-n, mikor a gombot kell nyomni, ha mozog. De valamikor úgy beindul, hogy folyamatosan nyomogathatnám a gombot.....

2012. júl. 18. 18:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!