Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kielégítő az sztk-ban...

Mennyire kielégítő az sztk-ban a terhesgondozás?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy aki sztk-ba jár terhesgondozásra, mennyire elégedett. Többen arra esküdnek, hogy magánorvost kell fogadni. Főleg tatabánya érdekelne. Előre is köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 5. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia,hát én Debreceni vagyok,itt is az SZTK-ba kellett már járni,öszintén: KATASZTROFA. ANNAK ÖRÜLÖK HOGY MÉG AZ ELEJÉN FOGADTAM ORVOST,MERT SAJNOS VOLTAK 30 HETESEN GONDOK AZTÁN AZ ORVOSOMNAK KÖSZÖNHETEM,HOGY MEGOLDOTTA A PROBLÉMÁT. 36 hets kismama.
2008. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én SZTKba járok Dunakeszire.A doki kedves,a nővérke aranyos.Mellesleg azok a dokik járnak ide,akik a váci kh-ban szülész nőgyógyászok,tehát megvan az esélye,hogy annál fogok szülni,akihez eddig jártam.UHt nem itt hanem a kh-ban csinálják,ott megismerkedtem további három szülész nőgyógyásszal.Egész jó arány az osztályon dolgozó kb 10 dokiból.Eddig mindegyikőjükkel meg vagyok elégedve.Igaz az SZTK felszereltsége nem a legjobb,de nem is fizetek érte havonta 7-8 ezer Ftot pluszba.

Szerintem egy probléma mentes várandósságnál teljesen felesleges a magándoki.

2008. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az sztk-ban kezdtem, két orvos van nálunk, amelyikhez tartoztam az elég gáz. A másik szóba se került, mert volt osztálytársam apja. A kórházba, ahol szülni fogok, nem járhatok, mert idéntől nincs rendes terhesgondozás (a kórházösszevonások miatt iszonyú sokan vannak), ami azt jelenti, hogy csak az járhat oda, aki sztk szinten odatartozik, tehát én nem. Szóval, maradt a magándoki (az sztk-s dokim is ezt preferálta, mert nagy a túlterheltség). 6000Ft-ot fizetek egy alkalomért, mindig van ultrahang, a doki kedves és figyelmes, és eredetileg is, ha lett volna lehetőségem rá, őt választottam volna, csak ingyen. Ja, és így szülhetek nála (összeget nem mondott, mikor feltettem a kérdést, arról beszélt mennyi általánosságban Mo-on, 50-70-80e Ft-ot mondott). Ügyeletesnél csak azért nem szeretnék szülni, mert van egy-két hírhedt doki nálunk, és nem szeretném, ha véletlenül vmelyikükhöz kerülnék.

Amúgy az sztk-nkban a felszerelséggel nincs gond. Szerintem nézd meg nálatok, jó ha mindig néz a doki ultrahangot, de a 12. és 18. hetire elküld a kórházba az ottani legjobbhoz. Ha vmi nem tetszik, akkor menj máshoz (nem kell sietni, csak lehetőleg azért ne halaszd túl soká, én a 12-heti uh-nál váltottam). Szerintem lehet jó az sztk, de lehet nagyon gázos is, mindenhol más a helyzet. Vannak nagyon gáz magándokik is, érdeklődj azok után is.

2008. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én Tabatányai vagyok.SZTK=SOHA!!!!!!Az előző terhességnél már megtapasztaltam,hogy milyen is sztk-ba járni,de ott is szerencsére még időben tudtam dokit fogadni.Most már alapból magándoki....33hetes kismama
2008. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne menj sztk-ba, mert lutri! Nem mondom, ki lehet fogni jó orvost, de a legtöbbet nem igazán érdekli, mi van veled meg a babával... nem egy ismerősöm vetélt el, mert nem törődtek vele eleget (családtag is...) Hidd el, érdemes az a havi 6-8 ezer forint, ha megszületik a babud, úgyis 10x ennyit költesz rá. De a magándoki majdhogynem garancia az egészséges babára, és mindannyiunknak ez a fontos, nem? Puszi és jó babavárást kíván egy 7 hetes kismama
2008. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én tökéletesen elégedett vagyok (végigjártam terhességem alatt Pécset, Győrt, TApolcát és Keszthelyt költözés miatt). Sehol nem volt gond.

És sosem adnék pénzt orvosnak, hogy belőlem építse a hétvégi házát!!...

2008. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, azt hiszem a magánorvosra szavazok én is. Kellemes babavárást mindenkinek.
2008. máj. 5. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem akartam orvost fogadni, csak az 5. hónap körül. Aztán mikor a 2. uh-n láttam, hogy mi van azzal, akinek nincs orvosa (engem pl le se izéltek, meg sem mutattak semmit, még a nadrágomat sem húztam fel, mikor már ott feküdt a következő kismama) ajánlás alapján kerestem és találtam egy nagyon rendes, kedves dokit, akihez nem kell magánrendelésre járni, mert a sima kórházi rendelésben is fogad, bár 2-3000 Ft-ot illik így is fizetni neki. Viszont megéri, mert bármikor felhívhatom, hétvégén vagy nyaralás közben is és nagyon jó híre van.
2008. máj. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!