Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy nap hány 3in1 nescafé...

Egy nap hány 3in1 nescafé kávét lehet meginni? (2 sok? )

Figyelt kérdés
2008. máj. 5. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Egy is sok!!! A koffein gátolja a kalcium felszívódását, plusz a gyerkőc is ideges lesz, koraszüléshez is vezethet. Ha csak az íze miatt iszod, akkor válts koffeinmentes kávéra, vagy gabonakávéra. Az ébredéshez pedig a váltott vizes zuhanyt javaslom.
2008. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alacsony a vérnyomásom, úgyhogy én vagy kettőt iszok és még egy gyenge, de lefőzős tejeskávét, vagy 3-at a 3in1-ből. Ehhez képest este még mindíg csak 90/54 a vérnyomásom. A dokim azt mondta, hogy ezek a 3in1 instant kávék nem igazán mérvadók, mert nagyon kevés benne a koffein, inkább cukor van benne több.
2008. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A 2 válaszoló vagyok. Az első válaszolónak szeretném írni, hogy akinek nagyon alacsony a vérnyomása, annak szinte receptre írják az orvosok, mert veszélyesebb az elégtelen keringés a babákra nézve. Én az első terhességnél is így ittam, makk egészségesen született a kisfiam és szerencsére azóta is az.
2008. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Rendben, minden terhesség más. Én az alacsony vérnyomásomra inkább tornázgatok minden nap, minthogy kávézzak. Így tartom a 100/70-es értéket. Talán jobb is a keringési problémákra a torna, mint a koffein, akármilyen kevés is.

Üdv, az első válaszoló.

2008. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Szia.

Ihatsz,igaz több vízzel hígítsd.

nekem a lányom 13 hetes,a terhesse´g alatt is ittam és most is pedig szopiztatok.(karamellás kapucsino´,5% koffeintart.)A lányom szerencsére ege´szse´ges.Azt mondják,ha szüle´s utánn szeretnél enyhe´n káve´zni,kapucsínó,akkor a terhesse´g alatt is igyál, mert ke´söbb a babádnak nem fog feltünni,mikor szopizik.

2008. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából kicsit fel vagyok háborodva. Szerintem azért mert kismamák vagyunk, még nem kell burokban lennünk. A piciért mi vagyunk felelősek az igaz, de ha megszületik, akkor a levegőben több káros anyag van, mint a kávéban. Én azt mondom igyál 2 naponta nyugodtan. Anyáink és nagyanyéink is neveltek gyermeket. Pedig akkor még nem volt ennyi minden. Vitaminok tömkelege, meg egyebek. 10 hetes vagyok, és nagyon kiegyensúlyozott. Nincs hányingerem, semi bajom. Ugyan úgy élek mint eddig. Csak már nem dohányzok. Ugyanúgy eszek, és minden egyéb. majd ha már nem bírom tovább, akkor jobban odafigyelek. Szerintem a 9 hónap nem börtön kellenne, hogy legyen. Én reggel megiszok egy kávét, teljesen helyretesz. Jó az étvágyam. 4-5x eszek egy nap. Teljesen rendben van minden. Nem kellenne aggódni mindenért.

Egy 10 hetes kismama

2008. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló, igazad van abban, hogy a torna nagyon hasznos a keringésre, jó is hogy írtad, én mindennap 40 percet kismamatornázom, mert jólesik a mozgás is, de ennek ellenére van ilyen alacsony vérnyomásom. Hidd el, vannak emberek, akik ilyen "alapjáraton" élnek és ilyenkor tényleg nem romboló hatású a kávé, főleg ilyen csekély mértékben. De ezt nem kötöszködésből, hanem mint tényt írtam le saját tapasztalatból.

Üdv. még mindíg a 2. válaszoló

2008. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én rendszeresen ittam terhesség előtt 3in1-t. aztán amikor babás lettem áttértem a gyerek kávéra. Igaz nekem nem a koffein hiányzott, hanem maga a "szertartás":) most 24. hétben vagyok, de ha fáj a fejem azért megengedek magamnak egy kávét.:)

2008. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is osztom az utolsó válaszoló véleményét, nem vagyunk betegek, csak egy más állapot ez most 9 hónapig, ugyanúgy lehet élni mint előtte.

Én is megiszom napi 1-2 kávémat csak több vizzel higitom, a dohányzásról én is leszoktam.

21 hetes kismami

2008. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez a téma engem is érdekelt, a terhességem elején utána is néztem. A sok infóból összesítve ez jött ki:

Napi max kettőt lehet inni főzöttböl, instantból ez kb. hármat jelent (az üvegen megadott mennyiség esetén). A kávé legyen híg, mondjuk ne fél decis rövidkávé, hanem 1,5-2dl-es (a kávé benne ugyanannyi persze), hígabb.

Az pedig tényleg igaz, hogy terhesség esetén még mindig ez a legbiztonságosabb vérnyomásemelő, ha vkinek alacsony (ami ártalmas lehet a babára).

2008. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!