Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha egyik napról a másikra...

Baj, ha egyik napról a másikra alig bírok enni?

Figyelt kérdés
Most vagyok a hetedik hétben. Egy hete még farkaséhséggel küzdöttem, nem bírtam abbahagyni a kajálást. És egyik napról a másikra átfordult: alig bírok valamit lenyomni a torkomon. Reggelente iszom egy pohár tejet, és napközben gyümölcsleveken élek, mert semmi szilárdat nem bírok megenni, ha kicsit jobban próbálkozom, rögtön elkezdek öklendezni. Nem lesz baja a picinek?
2008. máj. 5. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

ne aggódj a pici elveszi amire szüksége van.vitaminokat azért szedjél!

én az első hónapokban még fogytam is annyira nem volt étvágyam.most már olyan mint a terhesség elött, szóval ez a falásos korszak nekem kimaradt:(

28hetes terhes, boldog babavárást

2008. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én most 16 hetes vagyok és azokban a hetekben, én is alig ettem vmit. Bántott is a dolog, hogy lesz-e belőle baj?! (Egyébként, most is elég keveset eszegetek.) Szedtem/szedem az Elevitet és az adott egy kis megnyugvást, mert azáltal került vitamin a szervezetembe. Aztán, újabb megnyugvást jelentett a 12 hetes UH, amikor is megtudtam, hogy jól fejlődik a baba, igaz nem egy óriásbébi, de normál méretekkel rendelkezik.

Most is előfordul, hogy hányingerem van, de kb. a 10-11. héttől kezdett elmúlni az a szörnyű émelygés és hányás.

Kívánom, hogy te is hamar legyél túl rajta.

2008. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, szedek vasat meg folsavat, de sokan a környezetemben azzal riogatnak, hogy inkább természetes úton kéne tápanyagot bevinnem...
2008. máj. 5. 12:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) Hát én is várom már a 12. hetet:)
2008. máj. 5. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Először is ne higgy a riogatóknak!!! Természetes úton manapság szinte lehetetlen bevinni a szervezetbe a terhesvitaminokban található mennyiséget! Tudom, nagyon sok ellenzője van ezen készítményeknek, de a környezetemben minden kismama szedte/szedi és mindenkinek egészséges a babája. Az orvosom, védőnőm sem véletlenül javasolta. Én január végén estem teherbe, akkor honnan szedjen az ember annyi vitamint? Biztos nem az üvegházi zöldségekből-gyümölcsökből... Az igaz: az ételből hamarabb felszívódnak a vitaminok, ásványi anyagok. Amúgy az elején én is sokat aggódtam, mert folyamatosan hánytam, vizet, narancslét is (!), de a kisbaba csak nőtt szépen. Pont úgy voltam, ahogy a második válaszoló kismama írta!!! Amint megláttam a 12. heti Uh-n a babát, megnyugodtam. Én is sokkal jobban vagyok azóta, de néha még mindig hányok. Úgyhogy hidd el: nem lesz baja a kisbabádnak!
2008. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is egyik napról a másikra kezdődött a rosszullét! Egy reggel felkeltem kinyitottam a hűtö ajtót és azzal a lendülettel vissza is csuktam, mert megéreztem benn husi szagát, amiből előző ese még jóízűen falatoztam. Onnantól kezdve ne bírtam megenni semmilyen husit a 12-13. hétig! A doki azt mondta semmi baj csak azt egyem ami jólesik (pedig a kekszen kívül nem nagyon volt semmi) a babának nem lesz baja! Nem is lett baja, mert a doki szerint makk egészséges és több mint 4 kilo. Most már bármikor jöhet!

Szedd a vitaminokat, és is a vasat meg a folsavat szedtem, de a gravidától rosszul voltam ezért ittam a Hipp Natale vitamint! Nagyon finom és tiszta gyümölcs!

Kitartás!

2008. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!