Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki mostanság...

Van itt olyan aki mostanság szült a debreceni klinikán?

Figyelt kérdés

A babának vinni kell be ruhát vagy kórházi ruhában van?

Bármilyen tapasztalat érdekel! Nővérek, orvosok milyenek?


34hkm


2012. júl. 16. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Picit több, mint két hónapja szültem a Klinikán. Fogadott orvosom nem volt, a férjem orvos ugyanezen a klinikán (bár nem szülész), és bíztam abban, hogy ő is tökéletesen át fogja látni, hogy hogyan haladnak a dolgok, így nem éreztük szükségesnek az orvosválasztást.

Az élet úgy hozta, hogy egy nagyon rossz NST eredmény miatt sürgősségi császármetszésem lett, előtte azonban kb. 2-3 órán át vajúdtam is, ugyanis beindult a szülés egy amnioszkópia után.

Az orvosokról csak jókat tudok mondani, hála Istennek mindenki rettentően kedves és szimpatikus volt. Nemcsak velem, hanem mindenkivel, hiszen volt alkalmam megfigyelni, hogy hogyan zajlik az élet - a műtét után 12 órát töltöttem a szülőszobán (előtte pedig kb. 3-4 órát). Azok közül, akik akkor ott voltak senkinek nem volt fogadott orvosa, de én úgy láttam, hogy mindenkivel egyformán kedvesen, türelmesen viselkedtek (pedig voltak nehéz természetű kismamák). A szülésznőkről szintén csak pozitívan tudok nyilatkozni, ahogy a gyermekágyas osztály nővéreiről is.


Egyedül a neonatológiával gyűlt meg a bajunk: a csecsemősnővérekre sajnos semmiben nem számíthattam, semmilyen segítséget nem kaptam a szoptatáshoz, és mivel nem nagyon akart megindulni a tejem, a Manónk 2 napig éhezett, mert nem adtak neki semmilyen pótlást. Végül a férjem ráhatására kaptunk tápszert, de addigra jóformán kiszáradt a kislányunk a kb. 35 fokos szobában (a nagy májusi kánikula idején született). Előtte egész nap mellen volt, ettől hatalmas sebek lettek a mellbimbómon, belázasodtam, nagyon megszenvedtem a hercehurcát, ami után egyébként kiderült, hogy abszolút nem is tudnék szoptatni egy anatómiai variáció miatt. Nos, ez a része volt a negatívum, egyébként az egész kórházi személyzettel tökéletesen elégedett voltam. Pénzt mi senkinek nem adtunk.


A babának adnak ruhát, pelust, de akár vihetsz is, mi vittünk, és végig abban volt. Én a helyedben vinnék neki popsikrémet is, a meconium nagyon csúnyán ki tudja marni (a csecsemősök szerint nem szabad kenni, de ez butaság, amíg nem kentem, addig csupa pötty volt, de az első adag popsikrém után elmúlt...). Amit én még mindenképpen vinnék: hidrogén-peroxidot a köldökápoláshoz és hintőport (mindkettőt kiírja majd a gyermekorvosod). A babának nem sok minden kell egyébként ruhán (póló, kisnadrág, body, meg rugdalózó is mehet persze, de ezt a mi lányunk pl. utálta) és tisztálkodási szereken kívül (az esti vizitkor a csecsemősök fürdetik). Popsitörlő kell, ezt nem tudnak adni bent.


Neked még annyit javaslok, hogy vigyél magaddal a szülőszobára ásványvizet, ez nekem nagyon jól jött az alatt a pici vajúdás alatt is.


Sima szülés után egyébként 3 napot kell bent tölteni. Ha valami még érdekel, írj bátran! :)

2012. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszod! Azt nekem is mondta a védőnőm hogy nem tanácsolják a popsikrémet, de szerinte is butaság ez.. Ki császározott? Dr. Kozma Bencéről tudsz valamit? Nála szeretnék szülni majd és eddig ilyet is olyat is hallottam róla..
2012. júl. 16. 10:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Krasznai Zoárd és Lampé Rudolf voltak bent, mindkettejük nagyon kedves, nagyon szimpatikus orvos. Arról, akit te említettél, én még nem hallottam, de mindenkiről lehet mindenfélét olvasni. Én úgy láttam, tapasztaltam, hogy ott a szülőszobán minden kismama (érthető módon) hiperszenzitív lesz, és olyan dolgokat is sértőnek talál, ami egyébként abszolút nem az. Tehát az ilyen mindenféle véleményekkel óvatosan kell bánni. Egyetlen embernél nem szülnék semmiképpen a Klinikán (de az ő nevét sem írnám ki ide a vakvilágba, sőt igazából sehová, hiszen lehet, hogy csak velem volt rettenetesen bunkó), egyébként elég sok orvosnál fordultam meg ott, mindenkiről tökéletesen pozitív tapasztalatom van. :)
2012. júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen! Gratulálok a babádhoz és jó egészséget kívánok nektek!
2012. júl. 16. 10:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Bartha Tündénél szültem(császár)...minden nagyon jó volt,bár nagyon meleg volt:(((

Nekem mindenki nagyon sokat segített...én mindennel meg voltam elégedve,velem a csecsemősök is nagyon kedvesek voltak....(egy dolgot nagyon utálnak,ha valaki nyávog)

2012. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!