Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez az AFP eredmény?

Szerintetek ez az AFP eredmény?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok,a 12.heti kombinált tesztem az RMC-ben teljesen jó volt,most meg :az AFP:0.63,HCG:1,4 ,SP1:1.08 ,PAPP-A:0.54

21-triszómia számított kockázata:1/144,pozitív

Most nagyon meg vagyok ijedve,és a doki csak holnap délután tud fogadni.Szerintetek baj van?


2012. júl. 16. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is közel hasonló értékei voltak, csak a korom miatt negatív lett a kockázat. (1/216)

Azt, hogy baj van-e nem lehet ebből megállapítani.Az eredményed azt jelenti, ilyen adatokkal és ilyen korú nők esetében 144-ből 1 beteg baba születik. Valószinüleg magzatvíz vételt fognak ajánlani, de azt is főleg a korod miatt.

Nekem is volt, én bevállaltam.

22 hetes kismama

2012. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A korom miatt biztos,hogy az amniocentézist fogják erőltetni,de én nem szeretnék belemenni,félek tőle,12 év után jött össze ez a baba,nagyon féltem Őt.Meglátjuk mit mond az orvos és a genetikai ultrahang.

17+6 km

2012. júl. 16. 08:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Genetikai uh-t megvárnám, ha ott csupa jót mondanak, akkor nem valószínűleg nem kérném a magzatvíz mintavételt. Ha ott is úgy látják, hogy gond lehet, akkor pedig valószínűleg kérném, hogy biztosat tudjak és ne a terhesség végéig kelljen aggódni.
2012. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Az UH nem minden esetben mutat eltérést, de 12 év próbálkozás után biztos, hogy én sem vállaltam volna a magzatvíz vizsgálatot.

Remélem minden rendben lesz veletek.

2012. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó, igen és a kombinált teszt sem minden esetben ad biztos eredményt (pl. most nagyon reméljük, hogy téved), de ha már a kettő együtt van a kezében, (leginkább itt dokira gondolok) akkor a kettő alapján már biztosabbat tud mondani. Valószínűleg az ő véleményére hagyatkoznék.
2012. júl. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A genetikai uh-n semmi nem fog látszani. Rendellenesség nem látható. Ennyit fognak ráírni. Ez csak azért alacsony, mert 36 éves vagy. Egyébként semmi probléma nincs vele.. Én 19 évesen 21-triszómia kockázat: 1/20 aránnyal vállaltam be az amniocentézist. Amúgy az a lényeg, hogy sokat pihenj utána ha mégis belemennél. Remélem minden rendben lesz veletek!

Boldog babavárást!

24 hkm

2012. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!