Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az hogy az idő...

Miért van az hogy az idő előrehaladtával egyre streszesebb vagyok? Ugye nem lesz baj a babával a stresz miatt?

Figyelt kérdés
Mindig attól félek hogy valami baj lesz a babával. A doki minden rendben talált, de azt hallom hogy a 12. hétig bármi történhet (vetélés, felszívódás). Körülöttem nagyon sokan elvetéltek már a baráti körben. 7 hetes
2008. máj. 5. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt tudom tanácsolni, hogy ne stresszelj! Gondolj arra, hogy a pici babád ott van a pocidban, egészséges és szépen fejlődik. Egy kis aggódás belefér, de azt tanácsolom, szép dolgokra gondolj! Olvass mindig utána (pl. a babafalva oldalon), hogy mi történik éppen a babával, mi az, ami fejlődik, és képzeld el.

Sok boldogságot, és szép babavárást!!!

2008. máj. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pempers.hu-n is találsz a fejlődésével kapcsolatban sok jót.Ne stresszeld magad ez tényleg árt és ugye te nem ezt akarod.Jusson eszedbe az,hogy az a pici még tényleg nagyon picike ,de te vagy az anyukája és a te dolgod az,hogy megvédd.Ha megszületik és stresszes vagy ő is az lesz.Na ugyen az van neki bennt is.Amikor te aggódsz-fölöslegesen,akkor ezeket ő is érzi és egyáltalán nem tesz jót neki a fejlődésben.Én ennyi idősen arra figyeltem,hogy minden vitamint megkapjon rendesen és jó dolgokat egyek.Az első 10hét a legfontosabb a fejlődésében és ha ezt már stresszesen alapozod meg az nem jó.Szval.ne aggódj!!!Azt meg végképp ne vetítsd magad el,hogy mert sok baba nem jött össze a környezetedbe akkor neked sem fog.Ez nem így van,neked már ott van,egészséges vagy mi baja lehet.Az anyaméh nagyon kitartóan védelmezi őt,de a pszihés felfogástól nem tudja megvédeni.Próbálj kikapcsolni,olvasgass újságokat a babázásról,hangold át magadat,hogy pár hónap és nektek is ott lesz a kezetekben,de addig még segíteni kell neki,hogy sokat fejlődhessen és ezt csak úgy tudod megadni,ha nyugiban vagy.Simogasd néha a pocidat és beszélgess vele.Én akkor láttam,hogy ez tényleg bejön ,mikor 28hetesen elmentünk 4ds-uhra.Aludt a lelkem,mégis mikor megérintettem a hasamat mindig megrezdült mozgolódott.Mondta is a vizsgáló orvos,hogy érzi,ha szeretik.Hidd el az a pici lény is érez mindent ami neked van a pocidban.Minden rezdülésedet,csak még nagyon kicsi,hogy visszajelezzen.Nem lesz semmi baj,csak szeresd nagyon:)Gratulálok hozzá,30hetes kismama
2008. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálok nem aggódni.
2008. máj. 5. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:
A stressz egyáltalán nem tesz jót,úgyhogy szedjél Hova nyugtatót!Ezt terhesen is lehet és természetes alapanyagú!
2008. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia szerintem ez nagyon sok kismamánál így van.Én is féltem az első 3 hónapban nehogy elmenjen a baba,majd mikkor betöltöttem a 13 hetet kicsit megnyugodtam.A 26 héttől megint félelmeim voltak nehogy koraszülött legyen.Most 34 hetes vagyok,és elég sokat görcsölgetek,és félek.Az elő babánál ilyenre nem is gondoltam.A másodiknál vagyok ilyen ideges csak.Boldog babavárást,és nem lessz semmi baj!!!!
2008. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Hidd el, a természet okos, és ha véletlenül a baba nem szeretne megszületni, akkor annak oka van, pl. valamilyen fejlődési rendellenesség. De ennek nagyon kicsi a valószínűsége! Olyannyira, hogy gondolni sem kell rá! Persze azt szokták mondani, hogy a 12. hétig a legnagyobb a valószínűsége, hogy nem sikerül megtartani, de azt mindig elfelejtik hozzátenni, hogy ez egy csomó külső tényezőtől is függ (mértéktelen kávé, cigi, alkohol, drog...) Ha nem vagy rabja káros szenvedélyeknek, odafigyelsz rá, és nagyon de nagyon szereted, akkor szinte ezer, hogy meg fog maradni, hidd el! Persze bagoly mondja verébnek, én is hét hetes vagyok, és ha egy kis barnázás van, már körbetelefonálom a családot, hogy úristen:) Pedig a baba teljes biztonságban és szeretetben növekszik odabent. Szóval semmi stressz, nagyon édes babád fog születni!;)
2008. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást.
2008. máj. 5. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!