Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi tévő legyek, ha este és...

Mi tévő legyek, ha este és ejjel sokat keményedett a hasam?

Figyelt kérdés

Tegnap este el kezdett keményedni a hasam (napközben főztem stb, de itthin voltam, mondjuk álltam a tűzhelynél), de olyan ijesztő volt, mert nagyon sokat (25-30), fekve is, meg főleg, ha mozogtam. A pici is nagyon fészkelődött, rugdosott és arra is keményedett nagyon. Bevettem 2 Béres magnéziumot, de nem éreztem, hogy valamit hatna (napi egyet egyébként is szedek).

Szerintetek ez ijesztő vagy belefér, menjek be az ügyeletre (Imre kh) vagy kedden a magándokimhoz, aki nem az Imrében van, de ott szülünk majd? Most egy kicsit abbamaradt, de félek, hogy megint elkezdi. Pár napja húzódik is nagyon alul, érzem, hogy nő a méhem, ez csinálhat ilyet, volt már valaki így????

29 hetes kismami!

Választotokat nagyon várom, aggódok!


2008. máj. 4. 08:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Ui: szerintetek okozhatja ezt a baba mozgása, növése, mert a legtöbbször közvetlen utána következett a keményedés, persze volt, hogy nélküle is.
2008. máj. 4. 09:15
 2/8 A kérdező kommentje:
Még valami: a keményedések soha nem voltak görcsösek vagy fájdalmasak és 3-4 másodpercig tartottak, de azért ijesztő volt, kedden voltam dokinál, akkor minden ok volt!
2008. máj. 4. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
A dokidnak a biztonság kedvéért azért említsd meg. De szerintem (ez csak a saját tapasztalat) tegnap meg még ma is valami front lehet, mert az én kislányom is igen aktív, és szinte megijedek, mert folyamatosan dugdossa ki valamilyét a pocakomon, már egészen a mellem alatt érzem a popsiját, hogy kidugja. Eddig nem volt ilyen téren ennyire aktív, azért gondoltam, hogy biztosan lehet valami a "levegőben". Pihenj sokat, feküdj! 35 hetes kismami.
2008. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha az ülés felpócolt lábban jobban esik, az nem probléma, oldalt fekve ugyanis nagyon el kezd rugdosni és félek, hogy erre megint keményedni fog.
2008. máj. 4. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ügyeletre fölösleges ezzel menni szerintem,hisz nem görcsölsz,meg ilyesmi.A dokidnak viszont mond el,mert lehet kapsz rá valami gyógyszert.Én kaptam 28 hetesen ezekre a tünetekre.No meg engem egy hét fekvésre is ítélt.Én nem mentem hozzá ezzel csak 2 hét után,mert addig azt hittem ez normális,természetes.Pihenj addig is sokat.Főleg ha érzed is,hogy jobb lenne leülni vagy lefeküdni.Ne aggódj,sokan vagyunk így ebben az időszakban,ettől még minden rendben lehet.
2008. máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kislányom is sokkal aktívabb amikor ilyen össze-vissza idő van. És sokszor nekem is megkeményedik a nagy mocorgás után a hasam, szintén csak pár másodpercre. Akkor lenne baj, ha hosszú perceken keresztül tartana a keményedésed.

Üdv, 30 hetes kismami

2008. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az orvosnak említsd meg, de ez semmiség az enyémhez képest! Nekem hetek óta 2 óránként keményedik a hasam, napi 3x2 magnéziumot szedek, és pihenek. A 2 hónap óta táppénzen vagyok, ennél többet nem tudok tenni, és a doktornőm se.

33 hetes mami

2008. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!Most abbamaradt a keményedés, ha leülök vagy fekszem, amint fellálok azért még előjön egyszer kétszer. Inkább feszít nagyon a pocakom most, főleg a köldök felett, ahol már ő is ott van, állandóan ott rugdos a kisbabaám!

Boldog babavárást és keményedés mentes heteket nektek is!!!!

2008. máj. 5. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!