Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye mire szoptatnom kell...

Ugye mire szoptatnom kell addigra elmulik a mellfàjas?

Figyelt kérdés
Fèlek h nem fog elmulni ès ilyen fàjdalom mellett nem fogok tudni szoptatni.
2008. máj. 3. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseriteni, de a tejbelovelles esetenkent igen kellemetlen lehet, nem is beszelve arrol, h eleinte meg a bimbo is kirepedezhet, mert a baba megragcsalja.

Ez mar sajnos csak ilyen, de a baba taplalasa meger mindent.

2008. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Pedig ha szoptatni akarsz,akkor arra készülj,hogy fájni fog.Én csillagokat láttam.(nekem vérzett is)Elmúlik,ennyit megér.Csodálatos,mikor látod és érzed mikor szopizik a babád.
2008. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem a ciciztetés első 2 hónapjában olykor potyogtak a könnyein úgy fájt, de megérte.Én 2 évig ciciztettem, kívánom hogy te is legalább eddig tudd!!
2008. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bizony, készülj fel rá, hogy az elején még rosszabb lesz! Tejbelövelléskor szülés után pár nappal lesz először fájdalmas. Ezen úgy tudsz enyhíteni, hogy (én legalábbis így csináltam, bár nem tudatosan) születésétől sokat teszed cicire a babádat. Ha sikerül pont a belövelléskor sokat ciciznie, akkor ki is szívja, ahogy termelődik és nem feszül annyira. Mi így jártunk, egyik éjjel szinte egész éjjel cicin volt a babám (ugye az előtej ilyenkor is nagyon fontos, amíg nincs rendes) és csak abból vettem észre, hogy már nem előtejet szopizik, hogy a büfije sárgásról fehéresre kezdett váltani. Ahogy termelődött, szívta is ki. A szobatársaim meg kőkemény cicikkel, tejben fürödve ébredtek. Aztán persze megismertem én is a "kőcici" érzését. Ez nem épp kellemes, fejéssel enyhíthetsz rajta, ha a babád épp nem éhes. A következő, ami fájdalmas, az az, hogy nagy valószínűséggel Neked is ki fog sebesedni a mellbimbód. Berepedhet, vérezhet. Ettől a baba még nyugodtan ehet, nem lesz baja tőle, de Te bizony csillagokat láthatsz. Ennek idő kell, hogy meggyógyuljon, mivel nem tud pihenni, a baba folyamatosan újra "feláztatja". Akár hetekbe is telhet, de utána már jobb lesz.

HA ezt túlélted, kezdheted élvezni a szoptatást.

Nem megijeszteni akartalak, csak szerintem jobb, ha felkészülsz rá, ha tudod, mire számíts, talán könnyebben "túléled".

Megéri, hidd el!

2008. máj. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!