Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes terhes vagyok. Kb 1...

20 hetes terhes vagyok. Kb 1 hete naponta többször is szörnyen bekeményedik a hasam. Normális ez?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szedsz rendesen magnéziumot? Én tegnap kihagytam és lehet ma ezért keményedtem be... Eddig napi 245mg-ot vettem be.

2009. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A nögyógyászom 3 hete leállította a Magne B6 szedését.Baj lehet?
2009. júl. 10. 21:36
 3/12 anonim ***** válasza:
... hát ez jó... nekem engedélyezte már a 11. héttől holott akkor még azt se tudtam, hogy mi az hogy keményedés. Nagyon sokan szedik, én is hasonló kérdést tettem fel, de senki sem válaszol. Most is olyan a ahasam mint ha 120 felülést csináltam volna, fáj is és kemény mint egy görögdinnye... bekaptam egy magnézimumot hátha jobb lesz! Szerintem neked se árt. De a dokid miért állította le a szedését???
2009. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt mondta ha nincsenek görcseim,akkor feleslegesen szedem.Szükség esetén bevehetek 1-1 szemet,de amúgy ne.

Kb 1 hete min. napi 1 a szükség.Most is olyan mint a beton.Ittam egy mg pezsgőtabl.,de aggódom mi lehet az oka...?

2009. júl. 10. 21:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Én kb fél órája bevettem egy 250mg-os tabit és jobban vagyok tőle. Visszaolvastam a régi válaszokat és állítólag teljesen normális nem kell beparázni ha nem órákig tart a keményedés. Lennél olyan kedves és leírnád, hogy a megne b6 mennyi magnézimumot tartalmaz? Én külföldön élek és itt nincs ez agyógyszer. Csak szeretném tudni, hogy az otthoni viszonyokhoz képest a kismamák akár napi 3X2 magne b6-ot szednek akkor én mennyit vehetek be az enyémből... Szerintem te is dobjál be egyet és pihenj le, jobban leszel biztosan. Ezt ajánlották minden hasonló kérdésre! Hétfőn megyek dokihoz, majd megkérdezem újra, hogy mit tehetnék a keményedés ellen...
2009. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1 db 48 mg Magn.-ot tartalmaz.Nemrég megittam egy 100 mg-ot tartalmazó pezsgőtabl. és már valamivel jobb.

Köszi ,hogy írtál.Szép estét!

2009. júl. 10. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj! Én a 18. héttől keményedek. Azonnal extra adag magnéziumot kaptam (600mg/nap) és fekvést. Aztán pár nap múlva jobb is lett. AZóta, ha zűrösebb (keményedős nap van, mint pl ma) bedobok 600mg-ot. Ha nem akkor alapból 450 mg-ot szedek. A magnéziumot nem lehet túladagolni. Ugyanis ha túladagolod szó szerint kifosod. Szóval inkább sok magnézium, mint idő előtti méhszáj nyílás. És Tessék pihenni!!!!! Amúgy a 20. héten a napi 3-4 teljesen normális a 23. héttől a napi 5-6 és asszem a 27. től ha nem több napi 10-nél akkor oké. (Anno én is beparáztam és felhívtam nagybátyám, aki egy megyeszékhelyi kórház szülész-nőgyógyász főorvosa és akkor Ő mondta nekem ezeket az adatokat és nyugtatott meg :o) ) Boldog babavárást! ;o)

24 hetes kismami

2009. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Nalam is ez van, es feszit :-(
2009. júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
AZ NEM JÓ!!! Kinyíilhat a méhszájad. Magne B6-ot(48mg/db) szedtem 3x1-et, nem volt elég. Most magnesium citricit szedek(500mg/db)3x1-et. Bevállt!Azóta nincs gondom. No persze orvosi utasításra. Hívd fel az orvost, ne hagyd, hogy keményedj!
2009. júl. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a magne B6-os infót :-)! Remélem te is jobban lettél! Gondolom te is első babás vagy, én szét izgulom magam :-) olyan sokat vártunk rá ( 7 évet). Boldog babavárást mindenkinek!
2009. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!