Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortol szamoljak a terhesseget?

Mikortol szamoljak a terhesseget?

Figyelt kérdés

Engem most teljesem ossze zavartak,en ugy tudtam h az utso mensi elso napjatol...akkor viszont mar 8 hetes lennek,a nodokim szerint csak 7 ,voltam a hazi orvosnal is es o meg azt mondta h utso mensi + 10 nap....

Akkor most h is van?melyik az igaz?


2008. máj. 3. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen gondjai szerintem másnak is vannak, sokszor számolnak rosszul az orvosok. engem pl. túl korán küldtek el afp vizsgálatra, és rossz lett az eredmény. utánna jött rá a doki, hogy énszmolok jól. talán, ha nagyobb lesz már a baba jobban megtudják mondani, és kiderül, hogy mennyi vagy.
2008. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó mensi első napjától számolják ténylegesen.A dokid azért mondhatott 7heteset ,mert valószínű még csak a 7dik hetet töltötted be.Mindig a betöltött hetet veszik figyelembe.A szülés dátumát is az első mensinaphoz állítják be és semmit nem vesznek figyelembe,azt sem hány napos ciklusaid vannak.pl.nekem is 30naposak mégis a 28naphoz állapították meg a szülés időpontját.

A háziorvosnap nincs igaza,amit ő mondott ,hogy az utolsó mensi első napja +10-14nap az a peteérés és igazából a fogantatás időpontja.De mivel ez nem pontosan meghatározható,hogy melyik napra eshet,így a mensi elő napját veszik alapul.égratulálok a babádhoz.30hetes kismama

2008. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól tudod, az utolsó menstruáció első napjától. Az orvosod valószínűleg az Uh-n látott méretek miatt mondta, hogy 7 hetes vagy. A háziorvosod esetleg a fogantatás napját állapíthatta meg?
2008. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Viszont amire figyelj,hogy mindig a naptár szerinti héten kell menni az éppen aktuális vizsgálatokra.Ne aggódj,ha az UHn mért értékek eltérnek ettől,mert a babák nem lineárisan nőnek,hanem ah jólesik nekik.(Mi is voltunk már 1héttel kisebbek,pont akkorák,meg egy héttel nagyobbak is:))

Amúgy nekem is mondott egy orvosaszisztens olyat,hogy hozzá kell adni az utolsó mensihez hét napot,és onnantól kell számolni az egészet.Ez az eltérő számítási módszerek miatt lehet.Azt hiszem kettő van forgalomban,viszont a leggyakoribb tényleg az,amikor az utolsó mensid első napjához hozzáadnak 40 hetet.Ez úgyis csak egy viszonylagos időpont és ha minden rendben van,akkor egyben hagynak titeket utána minimum egy hétig.

2008. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!