Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19hétes vagyok.3hete apró...

19hétes vagyok.3hete apró rebbenéseket éreztem, és most meg semmit. valami baja lehet a babámnak? voltunk genetikai uh-n ott mindent rendben talált a doki.

Figyelt kérdés
Esténként 2hete egyfolytában fáj a derekam, felfázva nem vagyok, mert a vizeletem nem csíp. Normális ez a derékfájás?
2008. máj. 3. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:

19hetes kor akörül kezd el mozgolódni a pici,ilyenkor még van ,hogy nem is érzed utánna napokig-hetekig.Te szerencsés vagy,hogy ilyen hamar megérzed.Én is e körül kezdtem érezni,de volt,hogy napokig nem mocorgott.Néha olyan rebegés szerű néha mintha simogatna belűlről,néha meg egyértelmű rúgás-de ez majd később lesz.Nekem olyan 22 hetes kor körül kezdett mindennapossá válni a mozgás.volt olyan,hogy egész nap bulizott volt,hogy 3 napig pihent,de akkor is jelet adott magáról.A derékfájás azért van,mert a méhed nő és a méhet tartó szalagok a gerincoszlophoz vannak rögzülve és a rá nehezedő súlytól fáj.Ez teljesen normális.Van,hogy nagyon fáj és mozdulni nem tudok,van,hogy semmi van,hogy csak fájdogál.Támaszd ki a derekadat amikor űlsz s ha alszol a lábad közzé tegyél egy párnát ez tehermentesít és pihen a gerinced éjjel és így nem fáj annyira nappal.Ha a vizeleted csípne az már azt jelentené ,hogy bacis,ami már fertőzésre utal,az már régen rossz lenne.Én ha fel vok fázva csak rohangálok wcre-sokat,de ha csípne az már gyógyszeres kezelést igényelne...Szóval ne aggódj nem lesz semmi gond.Nekem azt mondta a dokim,ha a kis kellemetlenségi fájdalmakon kívűl nem tapasztalok mást,nagy görcsök vérzés stb,akkor semmi baj nincsen.Kitartást....Amúgy olvastam ilyen idős korban a méh kb a köldök magasságánál jár-ugyhogy még nőni fog:)

30hetes kismama

2008. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugató válaszodat!

Boldog babavárást kívánok!

2008. máj. 3. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj a babával. Tényleg szerencsés vagy, hogy ilyen időtájt megérezted a picike mozgását. És a derékfájásod is normális! :)
2008. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is megijedtem, amikor nem éreztem mozogni a kisbabámat, de ahogy nőtt, már mindennap lehetett érezni. Később pedig látni is :-)

Nekem is nagyon fájt a derekam, semmiképp ne aludj háton, mert a baba súlya ránehezedik a gerincre, és ettől még jobban fáj. Próbálj oldaladon aludni. Boldog babavárást!

Egy 5 hetes kisfiú boldog anyukája

2008. máj. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!