Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetesen hüvelygomba,...

38 hetesen hüvelygomba, Canestent már 4x próbáltam idén sikertelenül, mi segíthet még?

Figyelt kérdés
A dokim csak a canesten combit mondta, de már 4x nem használt (4 x 3 nap, sőt egyszer 5 napig),szerintem most sem fog. Mi van ha a szülésre nem múlik el ill. milyen más vény nélküli megoldás van rá, ami ha esetleg nyitott a méhszáj, nem okoz bibit?
2012. júl. 5. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Tenyésztést csináltak?

Mert ha nem, akkor az is elképzelhető, hogy egy olyan gombád van, amire a Canesten nem hat. Vagy lehet bakteriális fertőzés is, de gondolom azért az orvos meg tudja állapítani, hogy melyik.

Ilyenkor lehet hüvelyflóra helyreállító kúrát csinálni, vagy azt terhesen nem szabad? Mert esetleg az is lehet a baj, hogy felborult a hüvelyflórád és azért jön elő újra és újra.

Volt olyan ismerősöm, akinek terhesség alatt hüvelygombája volt, de nem Canestent kapott, de helyre is jött tőle.

2012. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én meggondolnám a szülést egy ilyen dokinál...
2012. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is tisztázni kell, hogy biztos gomba-e. Ha igen, akkor a Klotrimazol (ami a Cansten hatóanyaga) szinte az összes gomba fajta ellen hatásos.

Viszont, annyit írnék, hogy a terhesség alatt más immunállapotról beszélünk és minden 2-3. terhes nőnél okoz problémát a gomba. A szülés alatt nem okoz problémát, ezt több nőgyógyász és mikrobiológus ismerősöm megerősítette. Viszont, ha csak a terhesség váltotta ki,akkor a szülés után egyből eltűnik. Ne aggódj, nem okoz semmi bajt, csak neked kellemetlen sajnos, babára nézve nem veszélyes. De fontos kideríteni,hogy nincs-e bakteriális fertőzésed,mert a legtöbb már elég veszélyes lehet.

2012. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

volt tenyésztés, candida albicans. a doki szerint a többi gyógyszer túl erős vagy szteroidos így nem javasolja, csak én meg belefáradtam a canesten kúrákba, pláne, hogy semmit nem hat. most két választásom van, vagy még egy utolsónak nekifutok, ami úgysem ér semit megint, vagy kipróbálok valami mást.

eddig a canesten után egyszer vitagyn c-t javasolt helyreállításra a doki, a másik kúra után meg protexint.

Eddig minden alkalommal elmúlt, majd két hét múlva visszajött :(

mi van ha így megyek szülni egy-két hét múlva?

Baci tuti nincs, nem is volt soha.

2012. júl. 5. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem orvos mondta, hogy használhatok (p2-es lett a tenyészet) de ha nem használom az se baj, mivel hogy ez nagyon sok terhesség "velejárója". Gondot nem okoz az esetek nagy százalékában, viszont mivel folyamatosan más a hüvely flórája ezért terhesség alatt nagyon nehezen "irtható". Viszont azt is mondta, hogy úgy a 39 hét felé (ha nem szülök) csinálhatok egy kúrát, hogy a baba "tiszta" szülőúton jöjjön kifelé.

Igazából-szerintem- terhesség alatt nem érdemes (főleg így a végefelé!) 8féle kúpot meg tablettát kipróbálgatni.

2012. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

akkor lehet, hogy adok egy utolsó esélyt a canestennek, aztán hátha a szülésre 2 hét múlva pont elmúlik.

Igazából ilyen kuruzslást nem is mernék, csak hátha van más vény nélküli kúp stb...

2012. júl. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!