Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után a nagyobb (3 év...

Szülés után a nagyobb (3 év körüli) babádnak adtál anyatejet?

Figyelt kérdés

hülyén hangzik a kérdés tudom.

szval ha lesz elég tejem, adhatok a nagyobbnak is lefejve? vagy hülyeség? valaki csinálta?



2012. júl. 4. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Lefejve, értékelhető mennyiséget biztosan nem adnék,de ha kiváncsiságból meg akarná nyalintani, hagynám.
2012. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én már nem szoptattam akkor a nagyot, de fejtem le neki, hátha még "ízlik" neki...Ő fintorgott rá...de ki lehet próbálni .....:)

2012. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2 éves volt ugyan, nem 3, de nincs jelentősége, szopni nem engedtem, de a lefejt tejet mindig odaadtam neki pohárból, és mindig nagyon örült neki. Inkább ő igya meg, mint öntsem ki (fagyasztani nem akartam).
2012. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam neki, és imádta. :)

Kórházba készültem műtétre, amikor a pici 2 hós volt, így előtte fejtem sokat, hogy legyen a műtét idejére itthon tej.

rengeteg fagyasztott maradt, és a picinek nem kellett, a nagy meg boldog volt, hogy ő is ihatott tejcsit.:)

De direktbe azért nem fejtem, hhogy a nagy kapjon.

De ha maradt, akkor bol

dogan megitta

2012. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Igazából felesleges, de ha ez boldoggá tesz valakit, adjon.

3 éves gyereknek már csak viccelődés és mókázás, de a szoptatás ennél komolyabb dolog, minthogy hülyéskedjünk vele a 3 évessel, hogy cicikés tejet igyon egy ilyen nagy gyerkőc.

2012. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 3 éves volt a nagyobbik, amikor a kicsi megszületett. Néhányszor megkóstolta az anyatejet a nagyobbik is pohárból, de 3-4 alkalom után már nem ízlett neki és csak fintorgott rá. Pedig annak idején elég cicifüggő gyerek volt ő is. :-)

Meg lehet vele kóstoltatni, immunerősítő hatása van a nagyobbra is, de nem kell erőltetni.

2012. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
3 hete szültem a lányom 4 éves,majdnem 2 éves koráig szopizott.A lefejt tejet megkostolta,de húzta a száját,már nemízlett neki.Én nem fejnék neki külön,szerintem már neki való
2012. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Ez nekem már elég bizarr.

Mondjuk már az is ha egy szoptató anya így mondja: cicit kér, cicizik, szereti a cicit. Váááá.. Mért nem lehet azt mondani, hogy eszik, szomjas, megetetem stb.

2012. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

hát ha lesz kedved fejni és nagyon inni akar, adjál neki. Szerintem hamar abba fogja hagyni.

Nálunk kicsi a korkül, és pl. a kiságyt, amit hónapokkal ezelőtt már elraktunk, hatalmas hisztit váltott ki a nagyból. Bele kellett őt is tenni, kicsit elvolt benne, aztán mehetett bele a kicsi. Utána már nem kellett neki. Hadd kapjon abból, amiből a kicsi, talán segít csökkenteni a féltékenységet.

2012. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

természetesen csak lefejt változatra gondoltam.

köszönöm, hogy válaszoltatok, mindenki véleményében találtam megfontolandót.

2012. júl. 4. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!