Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leírnátok mit kell tudni a...

Leírnátok mit kell tudni a terhességről?

Figyelt kérdés

A teherbeesésről már profi módon tudnék beszélni,annyit olvastam róla,de a terhesség nagyobb része még kimaradt!

Leírnátok mire számíthatok?Vizsgálatok?Események,hónapról hónapra mikor mi?Vásárlás?

Saját tapasztalatoknak is örülnék!

Nagyon köszönöm a válaszokat!


2012. júl. 4. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem erről is olvasgass inkább! Iszonyat sokat lehetne írni róla :)

39+5 hkm

2012. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia!



Vizsgálatok, események dióhéjban (az én tapasztalataim szerint):


5+. hét: terhességmegállapítás (1. uh), pulzálás, szikhólyag, petezsák, nagy öröm, nagy bejelentés a leendő nagyszülőknek

8. hét: 2. uh, már össze-vissza mozgó baba

(nekem innentől minden héten ránéztünk, a férjem orvos, sokat nézegettük, de a következő hivatalos uh. a 12. heti)

10. hét: védőnő, kiskönyv, beutalók vérvételre (teljes vérkép, TORCH, ellenanyag szűrés), vizelet vizsgálatra

12. hét: első genetikai ultrahang, Down-szűrés, nyakiredő mérés, utána vérvételek, vizeletvizsgálat

16. hét: négyes teszt kromoszómarendellenességek szűrésére, vérkép, vizelet, ekkor éreztem az első magzatmozgásokat

18. hét: (van, hogy ezt a 20. héten végzik) második genetikai uh, szívfejlődés és agyfejlődés vizsgálata, kiderült, hogy kislányunk lesz :)

24. hét: terheléses vércukormérés, vérkép, vizelet, 4D uh

32. hét: biometriai ultrahang, arc- és szívfejlődés követése

36. hét: első flowmetria, első NST (NST innentől hetente van a terminusig, túlhordásnál a terminus napjától a szülésig naponta, plusz magzatvízvizsgálat is van már ha nem születik időben a Manó, és nyitott valamennyire a méhszáj), még egy 4D uh

37. hét: második NST

38. hét: harmadik NST, sajnos nagyon rossz eredménnyel, így azonnal császár. Baba hála Istennek egészséges, csak csúnyán belegabalyodott a zsinórba. Előtte indították a szülést, oxitocinnal, baromi nagy fájások voltak, alig éltem tőlük 3 órán át, de a baba szívhangjai miatt maradt a császár. 3870 grammosan, 52 cm-rel született 2 hónapja. :)


Szoptatni semennyi ideig nem tudtam sajnos.



Vásárlás...


Hát, mi az elejétől vásároltunk neki, ami megtetszett, a 24. hétre kész volt a szobája, a 36. hétre az összes ruha és minden kiegészítő, plusz az én kórházi csomagom is megvolt. Rengeteg dolgot kell venni, ehhez sok babakelengye listát találsz neten.


De úgy sem állsz majd le a vásárlással, sem születése előtt, sem utána, tehát ez egy konstans elfoglaltság.


Sok boldogságot, mihamarabbi babázást! :)

2012. júl. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg mindent lehtne írni. Érdemes ha rákeresel googlban, tömérdek infót kapsz.

De a főbb vizsgálatok: az elején nagyon sok van. Megállapítja a nőgyógyász a terhességet, elküld védőnőhöz. Ő állítja ki a terhes kiskönyvet. Elmész háziorvoshoz, megcsinálja a belgyógyászati szűrést -ha rendes-, elmész vérvételre, fogászati szűrés, rákszűrés, 10. héten vérvétel -vérvsoprt meghatározás-, 12. hét genetikai UH, 16. hét vérvétel -ebből nézik, pl. a dankórt is (nem tudom h. írják), 18. hét Uh, aztán ez így megy tovább, a 36. héttől meg gyakrabban kell menni a kórházba NST-re. Ami még kellemetlen a cukorterhelés a 28, hét körül. (Azt hiszem, most nincs nálam a papírom, nekem ez még nem volt)

2012. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vipy ***** válasza:
le a kalappal az előző kommentelő előtt! Türelmesen leírtad a lényegi információkat. Amit pedig a terhességünk alatt tapasztalunk, az mindenkinél változó.. első trimeszter, van akinek eseménytelen, nekem pl hányinger, állandó aluszékonyság, nyűgösség, második trimeszter, totál jó közérzet, úgy kellett visszafognom magam, hogy veszélyeztetett terhesként figyeljek a babámra, ne nyüzsögjem túl magam. 3. trimeszter , lábdagadás, arcpuffadás, nehézkes légzés.. de mint mondtam, mindenki másképp éli meg. :) Sok sikert! 33 hkm
2012. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hú, ez aztán kimerítő válasz volt! :)

Ezen kívül már csak részletkérdések vannak, pl, hogy mit egyél-igyál rosszul lét ellen, hányingerre, vagy mikor mije nő ki a babának (ezt interneten bármelyik babás mamás oldalon megtalálod hétről hétre, hónapról hónapra). Érdemes olyan terhes könyvet venni, amit nem laikusok írtak, gondolok itt xy babanaplójára, hanem inkább olyat, amit szakember írt: szülésznő, védőnő, orvos, esetleg a három együtt. Így egy csomó mindent megtudsz, amit nem árt tudni (pl hogyan alakul ki a terhességi cukorbetegség, vagy mi okozza a szülés utáni depressziót, stb). Így a dokidat se idegesíted halálra, és saját magadat is megnyugtathatod, mert választ kapsz olyan kérdésekre, amikre mi, laikusok csak tapasztalatokat tudnánk írni, és kinél ez a tapasztalat, kinél meg az, és néha pont az ellenkezője.

Hát így hirtelen ennyi. Készülsz babára? :)

2012. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!