Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idén novemberben szülök! A...

Idén novemberben szülök! A GYED-em és a TGYÁS alapja akkor most a 2008-as vagy a 2009-es évem lesz?

Figyelt kérdés
Mert sok helyen azt olvastam a gyedről,hogy az igénylést megelőző évet veszik alapul,tehát ha én 2010-ben igénylem (márpedig akkor fogom),akkor nekem a 2009-es évet alapján számolják?Máshol meg azt írják,hogy a szülést megelőző évből számolják ki.Mostmár tényleg nem tudom melyik a helyes!!Tudtok segíteni???
2009. júl. 9. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem a bérelszámoló a cégnél azt mondta,hogy a tgyás-hoz a 2008as évet,a gyedhez viszont a 2009-es évet veszik figyelembe.azért így lesz nekem is,mert december elején szülök majd.
2009. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor ezek szerint valóban az igénylést megelőző évet veszik alapul és sajna ezt snagyon sok helyen,még sokszor itt is rosszul írják meg!

2009. júl. 9. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy szól a szabály, hogy tgyás, gyed, de a táppénz alapja is a jogosultság évét megelőző év átlagkeresete. Aki az év első felében szül annak, a tgyásra és a gyedre való jogosultsága is megegyezik a szülés évével, így nekik az előző évből számolnak. Aki az év második felében szül annak gyedre való jogosultsága átcsúszik a szülést követő évre, ezért a gyedük alapja a szülés évének átlagkeresete.
2009. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindig az igénylést megelőző évekről beszélünk, mind a tgyás, mind a gyed (meg a táppénz) összegének a megállapításakor.

Vagyis a tgyás-t a 2008-as fizetésedből, a gyed-et a 2009-es fizetésedből számolják.

2009. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!