Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Herpeszem van, ártalmas lehet...

Herpeszem van, ártalmas lehet a babára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 32 hetes terhes vagyok és tegnap jólesett valami kaja és kijött egy herpesz a számra.Azt hallottam, hogy (mivel vírus okozza a herpeszt) ez árthat a babának. Tényleg így van? Na de ha felhívom az orvosom mit tud csinálni, ha már kijött a számon azt csak kezelni tudom vmivel nem?

Egyébként Hevizos kenőccsel kenegetem.


2008. máj. 1. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Az általad említett kenőcsöt nem ismerem, de ha természetes anyagokból készült, akkor kenheted, ha nem, akkor inkább ne. Szerintem az ajakherpesz nem árthat a babának, de ha bizonytalan vagy, hívd fel a dokidat és kérdezd meg.
2008. máj. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én telviran krémet használok +

Homeopátiás bogyókat: Rhus toxicodendron 15CH és Borax 9CH. Nagyon jók, évek óta nem jött ki a herpeszem. Ha érzem, hogy elő akar jönni gyorsan használom a bogyókat.

Azt nem tudom, hogy a baba hogy reagál a herpeszre.

2008. máj. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

A herpeszem különösebben nem érdekel, majd elmúlik, csak inkább az, hogy a babára van-e valamilyen hatással a vírus.

(Egyébként nagyon nagyon ritkán jön ki rajtam herpesz, most azt hiszem jól esett valami kaja.)

2008. máj. 2. 09:45
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem is volt herpeszem kb. a 8. héten. én is aggódom, hogy baj lesz-e belőle. nekem a szám fölött jött ki. a védőnő látott herpeszesen, de csak annyit mondott, hogy ez azt jelenti, hogy már átestem régebben a bárányhimlőn.

24 hetes vagyok.

2008. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!


én mióta az eszemet tudom, előjön a herpeszem, főleg amikor legyengül a szervezetem.

most 24. hetes kismama vagyok. ELőször nekem is a 8. hét körül jött elő, izgultam, hogy lesz e baja a babának, aztán 12. hét körül megint előjött, és kb. 4 hetente:) megkérdeztem a dokimat, és egyértelműen azt mondta, hogy ne aggódjak a babámnak nem lesz baja.

ne aggódj! :)

2008. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is akkor jött elő, mikor legyengült a szervezetem. meg voltam fázva.
2008. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi aranyosak vagytok! Csak valaki beleültette a bogarat a fülembe és kellett ez a megerősítés tőletek :)De mostmár nyugodt vagyok.
2008. máj. 2. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!