Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vasat és a magnéziumot túl...

A vasat és a magnéziumot túl lehet adagolni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 1. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezerszer volt már ez a kérdés,és mindig a nem a válaz.A túlzott menniységben bevitt ásványi sók,ugyan okozhatnak némi kellemetlenséget (pl vastól szorulás),de semmi komoly egészségre káros hatása nincs.Viszont a önhatalmúlag nem érdemes semmilyet gyógyszert huzamosabb ideig szedni,tehát,ha úgy érzed gyakran sokat keményedsz,előszőr konzultálj egy orvossal,és abban a mennyiségben szedd a gyógyszer amennyiben ő előírja.
2008. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet,szerintem ezt a gyogyszerben elhelyezett kispapir is irja.
2008. máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet mind a kettőt, nem véletlen van mximálva pl a magnézium is napi 3X2 adagban...
2008. máj. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Úgy tudom, magnéziumból az ajánlott napi felnőtt adag 400 mg (ez nem tudom, hány tablettának felel meg a különböző készítmények esetén, én a Magnezium Diasporal 400 italport napi 1 alkalommal "szedem").

A vassal más a helyzet. A vas sokszor gátolja egyes gyógyszerek felszívódását. Ezért jobb, ha megkérdezel egy orvost.

2010. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!