Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9hetes vagyok. Napok óta...

9hetes vagyok. Napok óta iszonyúan fáj a fejem, ma már nagyon nem bírom elviselni. Nem szedhetek be semmit?

Figyelt kérdés
Algoflex Forte van itthon.
2012. jún. 24. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad algoflexet. Vegyel kek panadolt. Azt szabad.
2012. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Algopyrin vagy Panadol.

Én kb. ennyi idős voltam, amikor volt egy ambuláns kis műtétem. A sebész engedélyezett egy db. Cataflamot. Ha ismered a Voltaren Dolot, annak hatóanyag tartalma negyede a Cataflamhoz képest, azt is megpróbálhatod. A diklofenák tartalmú gyógyszereket tehát egyszer-egyszer be lehet venni, rendszeres szedésük tilos, és a harmadik trimesztertől már nem szabad, de Nálad az még messze...


Az algoflex Forteban Ibuprofen van, a leírás szerint első két trimeszterben indokolt esetben szedhető. Így sacc per kb. ez is bevehető, de erről a hatóanyagról orvos véleményét nem ismerem...

2012. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a szülészem is, meg az ügyeletes orvos is az Algopyrin-Nospa keveréket ajánlotta, annak ellenére, hogy világosan ott van mindkettőn, hogy terhesség alatt nem kellene. Nem próbáltam ki, mert mindkettőre érzékeny vagyok, de volt ismerősöm, aki igen és neki bevált, a babának pedig semmi baja nem lett. Nekem a Migrastick használt -levendula és menthol olaj, olyan mint egy mini golyósdezodor.
2012. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
rubophent is szabad
2012. jún. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha beveszel 1 Algot,attól nem lesz baja a babádnak!! Ha nem rendszeresen szeded,akkor nem lehet gond!!


Többet ártasz,ha hagyod magad szenvedni,mintha szedsz be egy "nem ajánlott" gyógyszert!


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bevettél már valamit?

Én úgy tudom, csak algopyrin, esetleg panadol. Nekem csütörtökön iszonyúan fájt a fejem 2x is kellett bevennem algopyrint. A panadol nálam teljesen hatástalan.

Azt olvastam itt egyszer egy válaszban, h az ibuprofén hatóanyagúakat azért nem szabad, mert vetélést okozhat. Hát h ez mennyire igaz, nem tudom. De a nődokim szigorúan ellenezte az algoflexet, csak az algopyrint javasolja.

Szerintem hívd fel valamelyik orvosod, vagy a védőnődet (ha már ismered), és írass ki holnap algopyrint. Mindig jól jön ha van otthon.

2012. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindig is fejfájós voltam,de egy autóbaleset után ahol a fejem sérült,azóta különösebben érzékeny vagyok az időjárásra,frontra,mindenre.

Csak az Algoflex vált be,így más nincs is itthon. De inkább nem vettem be semmit.:(

2012. jún. 24. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!