Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP vizsgálat mennyire...

Az AFP vizsgálat mennyire biztos? Mert volt már egy terhességem 2éve ahol az AFP kimutatta a velőcsőzáródási rendell. -get és sajnos 21hetesen elvették a babámat úgy hogy nem volt választásom. Azóta sem tudom hogy tényleg gond volt e vagy tévedtek.

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:

nem volt választásod????? :(((

az afp-t meg akarják szüntetni, és nem is értem, hogy miért nem szüntették már meg, mert annyira magas a téves rossz eredmény. engem is küldtek genetikára az afp után, mert nem volt jó az érték. de aránylag nyugodtan mentem, mert már lőtte voltunk 4d-n.

nagyon-nagyon sajnálom ami veled történt, és nem is értem, hogy-hogy nem volt választásod. nem is vizsgáltak az afp után? amnio, meg genetika,??? semmi?

2009. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem volt választás mert amikor először kijött az eredmény akkor nagyon megijedtünk voltunk genetikusnál és azt mondták nem vesznek magzatvizet mert elmehet a baba,azt mondták mennyünk el 3 hét múlva újra vérvételre meg ultrahangra...eltelt a 3 hét mentünk újra és azt mondták már tisztán látszik hogy baj van a babával és el kell hogy vegyék mert ha életben is maradna akkor szellemileg és testileg is fogyatékos lett volna.Annyit kérdeztek mikor fekszek be.Nem tudom hogy jól csináltam e...20éves voltam és annyira megijedtem és annyira elkeseredtem hogy nem tudtam gondolkodni sem...csak követtem az orvos utasításait...nem tudom helyesen cselekedtem e...a mai napig nem dolgoztam fel...pedig már 2 év eltelt.
2009. júl. 5. 14:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

29 hetes kismama vagyok. Nekem alacsony volt az AFP-m (0,7 az alsó határ, az enyém 0,68 volt). Ha emellett minden más teszted (genetikai ultrahangok, vérteszt) rendben van, akkor ne izgulj, az magasan felülírja az AFP-t. Én beszéltem több genetikussal, többek között Dr. Czeizel Endrével is, mind ugyanazt mondták. Az AFP-nek önmagában kb. 10% a találati aránya. Arról nem is beszélve, hogy ha nem pontosan a 18. héten mérik, akkor is lehet eltérő az eredmény, mivel ennek a proteinnek a mennyisége folyamatosan növekszik a kismama szervezetében. A 12. héten készített vérteszten van egy arányszám (kockázat a Down-kór előfordulására). Ezt vedd alapul. Az enyém 1 a 13000-hez. Az amniocentézisnél viszont a vetélés kockázata 1 a 100-hoz. A genetikusok és a szülészorvosom is azt mondta, hogy ilyen leletek mellett nincs rá szükség. Nem tudom, neked annak idején milyenek voltak a leleteid, de ha most csak az AFP-vel van gond, akkor ne ijedj meg! De azért konzultálj genetikai tanácsadóval.

2009. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Éppen azért, mert az AFP nem valami biztos módszer van már a többfajta down-kór szűrési mód.

Érdemes lenne megcsináltatnod, mondjuk én a helyedben biztosan az integrált tesztet választanám, bár az a legdrágább, de a legbiztosabb is. Főleg, hogy volt már rossz tapasztalatod.

Ha már az uh-n is látták előzőleg a rendellenességet, akkor szerintem jól döntöttél, bármennyire is nehéz volt.

Nem szedsz valami terhesvitamint? Mert azok is sokat segíthetnek a megelőzésben.

Mindenesetre sok sikert a továbbiakban!

És ha van kedved, itt bővebb infót találsz:

www.fetalmedicine.hu

2009. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Rám is rám hozták a frászt egy tizeddel alacsonyabb volt, Tatabányáról elküldött az orvosom Győrbe ott csak legyintettek, főleg hogy az előtte levő genetikai uh nem mutatott semmi kórosat és tényleg minden rendben is volt. Sajnálom hogy ez történt veled,de kitartás második biztos sikerül,vizsgáltasd át magad!

23 hetes kismama

2009. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a 17:09-es írta, engem is elküldtek Tatabányáról Győrbe genetikára. Nekem volt kombinált tesztem a 12. hétről, amire a dokim azt mondta nagyon negatív, de mivel alacsony lett az afp-m (0,7), ezért kénytelen továbbküldeni Győrbe. Ott csak annyit kérdeztek, hogy "...csak nem Tatabányáról vagy környékéről jött?..." Megvizsgáltak, beszéltünk a genetikussal aki ahogy meglátta a kombinált tesztem eredményét, azt mondta hogy végülis fölösleges volt elmennünk. Ja, és azzal kezdte, hogy az afp egy tök elavult és megbízhatatlan módszer és el fogják törölni! Na, úgyhogy erről ennyit! Azóta már 32 hetesek vagyunk és eddig minden rendben van!

Ne izgulj, csak pozitívan!

2009. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem is Tatabányáról küldtek, csak nem Győrbe, hanem a Sote I-re! Ott már tök ki voltak akadva, h miért mennek ennyire sokan Tbányáról oda.


Bocs, az offért... Szóval nekem magas volt az afp-m (mom:3,0) és kétszer kellett mennem genetikára,ott azt mondták, h nincs gond, zárt a babának mindene. Viszont volt ott egy másik kismama, nekik azt hiszem, h 6,0 volt a momja és sajnos neki el kellett venni a babát, mert láttak valami bajt. Ugye a magas afp elvileg azt tudja kimutatni, h ha valamije nem záródott a babának, DE (!!!!) azt látják már uh-gal is (mi voltunk a Czeizelnél, és ő azt mondta h a 70-es években vezették be ezt a vizsgálatot, amikor még nem volt uh ,de mostmár ha baj van azt jól látják uh-gal!)

Remélem tudtam segíteni!

30 hetes km.

2009. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az AFP semennyire nem biztos. Az előző babádat őszintén sajnálom de jól tetted, hogy nem tartottad meg. Ha ennyire tutira mondták akkor az is volt, hidd el. Mindenkinek jobb, hogy nem született meg. Talán azóta már valahová megszületett épen egészségesen.

Szóval nekem alacsony volt az értékem 0,64 és egészséges kislányom van, már 5 hónapos. Mi voltunk előtte kombinált teszten is ami jó lett, 1:11000-hez az esély down babára. Mindenképpen csináltass valamit még az AFP kívül már csak azért is mert az előző babánál probléma volt és nyilván így még nyugtalanabb vagy. Azt hiszem, hogy az integrált tesztet még 18 hetesen meg lehet csináltatni. Nézz utána, hogy mik vannak! De nyugi egyébként még egyszer ez biztosan nem fog előfordulni!

Boldog babavárást!

2009. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem a védőnőm azt mondta,mikor utoljára beszéltünk,hogy nehogy kétségbe essek az afp eredménye miatt,mert egy nagyon korszerűtlen vizsgálatról van szó.szerinte is felesleges ez a vizsgálat,csak kiidegelik a kismamákat.az ultrahang fontosabb.
2009. júl. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!