Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes vagyok, most kell...

9 hetes vagyok, most kell eldöntenem Down-kór szűréssel kapcsolatban, hogy a négyszeres vérvételt, vagy a chorionbiopsziát választom. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a kockázatokkal, mégis nehéz a döntés. Egy 36 éves kismami
2008. ápr. 28. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem,csak akkor menj,ha pozitív eredménnyel a terhességmegszakítást vállalod.Egyébként nincs értelme.A biopszia pontosabb,mert teljes gén állományt néznek!Nem csak a "sláger"betegségeket.

2008. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy ha a terhességmegszakítást választom? Azt gondolom, ha beteg a baba, meg kell szakítani a terhességet. Mármint úgy értem, hogy beteg babót senki nem szeretne szülni. Vagy én gondolkodok rosszul?
2008. ápr. 28. 12:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenképp a chorionbiopsziát válaszd, mert az szélesebb korű, és pontosabb. Természetes, hogy ennek is van veszélye, de biztos nincs semmi baj.

Gratulálok a picihez, és szép egészséges gyermeket kívánok.

16 hetes kismama

2008. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Rosszul gondolod. Amikor én voltam a genetikai tanácsadóban az életkorom miatt, volt ott egy kismama, aki visszautasította a vizsgálatot, mondván ugy is megtartja. Mindenkinek saját maga kell eldönteni, hogy vállalja-e vagy sem. Sőt az ismeretségi körömben is van akinek beteg volt a kicsi és megtartották.

2008. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szíja!Csináltas itegrált tesztet,az pont kiszűri az ilyen súlyos betegségeket mind a Down-kór.Az csak 2 vérvételből áll!Egyik vért 12-14 hets kór között veszik le,és ki küldik Londomba,a műsikat 16-18 hetesn veszik le és a 2 eredmény mondja meg pozitive vagy nem,ha igen akkor ajánlják a magzatvíz vételt.Ez füzetös 35 ezer Ft,de azt hiszem ennyit meg ér a babánk egészsége.Budapesten csinálják a Bolgárkerék út 3 ban,időpontot kell kérni.15 hetes kismami
2008. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Bár a korod miatt javasolhatják, de szeintem a chorionbiopsiát semmi képpen ne válaszd csak ha a nyaki redő vagy az AFP nem jó, illetve az ultrahang is eltérést mutat. Nekem sajnos csináltak, hát nem volt kellemes, szerencsére semmi baja a gyermekemnek, azóta 4 hetes és gyönyörű kislány. Ha újra kezdeném mindenféle képpen az integrált tesztet csináltatnám előbb. Sok boldogságot!
2008. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen kellemetlenségekkel jár a biopszia a vetélési kockázaton túl?
2008. ápr. 28. 13:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló vagyok.Igen úgy értettem,ahogy utánnam írták.Nem mindenki a megszakítást választja.Ja még valami:vannak olyan betegségek amit az UH-on nagyon későn lehet látni!!És nem csak azok,amit a négyes teszttel néznek.Kockázatosabb a biopszia,de pontos az eredmény.A baba

gén állományát nézik.

2008. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a biopsziára kerül a sopr, ne izgulj, mert rettentő kis százalékban okozhat vetélést!!Egyél már előtte is béres magnéziumot és utána is nagyon kell. Az orvosod mit tanácsol, azért 36 évesen még nem olyan öreg az ember, hogy izgulnia kelljen, de hát persze előfordulhat ilyenkor is a betegség, persze kicsi eséllyel. Hát ezt az az igazság, hogy neked kell eldönteni, de ha megnyugtat, akkor csináltasd meg először az integrált tesztet és ha ott esetleg nem egyértelmű (nem 100 %-os ám ez sem, kb. 85 %), akkor még mindig csináltathatsz amniocentézist!
2008. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!