Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig ajánlott várandósan...

Meddig ajánlott várandósan dolgozni?

Figyelt kérdés
Általánosan mi a megszokott, bevállt idő, ha minden rendben van?
2008. ápr. 27. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
AZ én kolléganőm a 9. hónapot töltötte csak otthon. Semmi gondot nem okozott neki bejárni. De persze ez attól is függ, hogy mennyire stresszes helyen dolgozol vagy kell-e emelgetned.
2008. ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

ameddig úgy érzed, hogy jól bírod a munkát.

az én ismerőseim (titkárnő, pedagógus)is a 8. hónap végéig dolgoztak. a szülés előtt 3-4 héttel maradtak csak otthon. sajnos, náluk a pénz is meghatározó volt, hiszen nem mindegy, hogy a táppénz vagy a rendes fizetésed után kapod majd a gyed-et!

2008. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz után senki nem kap tégyást v gyedet, mert a táppénz ezeknek nem alapja, a táppénzt megelőző időszaknak a bére alapján kell majd a gyest, tégyást kiszámolni. Én a 6. héttől itthon vagyok, mert hánytam, mint a lakodalmas disznó semmi nem maradt meg bennem, több mint 3 hónapig fel se tudtam kelni jóformán. Vszont idegbeteg munkahelyem van, azok a lányok, akik szerencsésen tünetmentes várandóssággal vannak megálva, azok is mihamarab ( amugy ez egy iroda, nem kell emelgetni stb) lelépnek, v azért mert iszonyat nagy bent a stressz vagy azért, hogy nehogy egy elütött a-betű szintű hiba miatt fegyelmivel elküldjék őket ( volt már ilyen is). Sztem, ha azt érzed, h testileg vagy lelkileg jobb lenne Neked már inkább ha nem dolgoznál, akkor menj táppénzre nyugodtan bármikor, viszont, ha tök jó mindent és úgy érzed, akkor tökjó nagyhaskóval is dolgozni ( ha van rá lehetőség).
2008. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

a gyed-et a szülést megelőző és keresete alapján számolják! ha te táppénzen voltál, nyilván kevesebb volt a jövedelmed, tehát te az alapján fogod kapni a gyed-et. kevesebbet, mintha dolgoztál volna. ez biztos!

gondolod, ha nem így lenne, akkor bárki is dolgozna terhesen?

az nem is lenne reális, ha ugyanannyit adnának annak, aki otthon volt, mint annak, aki dolgozott a terhesség alatt.

2008. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocs, szülést megelőző ÉV
2008. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

igaza van az előttem írónak!

persze, hogy számít anyagilag, hoyg v.ki dolgozik a terhessége alatt!

2008. ápr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a 3. válaszolónak: a gyes fix összeg! mindenki ugyanannyit kap! nem alapja a kereset!
2008. ápr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ameddi ugy érzed, hogy bírod!!!


a tisztázás kedvéért! a gyest tényleg fix összeg!

de a tgyást és gyed-et pedig az előző év keresetének az átlagából számolják, ami azt jelenti, ha idén szülsz akkor a tavalyi év az aéap és ez nem fog beleszámítani ha idén mész táppénzre!

2008. ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Kár, hogy mindig számolgatni kell.... :o(
2008. ápr. 27. 18:27
 10/10 anonim ***** válasza:
A táppénz nem kereset, hanem a szociális juttatások közé tartozik. A tégyás alapja pedig a megelőző időszak bére és nem pedig a táppénz,mert az nem bérjövedelem.
2008. ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!