Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31/4 hetes terhes vagyok,...

31/4 hetes terhes vagyok, vizesedik a lábam és a kezem is dagad egy kicsit. A védőnőm szerint ne igyak sokat!?

Figyelt kérdés
...ilyen melegben?!? dinnyét is sokat eszek, mert nagyon jólesik és inni is iszok ha szükségem van rá, mert rosszul vagyok ha szomjazok.ilyen melegben ezt hogy ne csináljam?! ez jót tesz nekem?
2009. júl. 2. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit ittam, amennyi jól esett. A vizesedő lábamat pedig vittem masszőrhöz (ha Bp-re el tudsz jönni, megadom a számát szívesen), ha leültem, azonnal felraktam a lábamat.
2009. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm azt mondta, hogy ha vizesedek is, akkor is ugyanannyit igyak, mert a szervezetnek szüksége van a folyadékra, főleg ebben a melegben. Csak teljesen mellőzzem a sót, mindent só nélkül kell enni, na meg azokat a dolgokat is mellőzni kell, amik megkötik a vizet.
2009. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem válaszolóval.Ez hülyeség.Nyugodtan igyál annyit amennyi jólesik,mindössze a sót kell mellőzni,ami megköti a vizet.


35 h

2009. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most járok a 37. hét végén. Kb. két hete vizesedik a lábam, kezem, néha az arcom is. A védőnő azt mondta, hogy semmiképpen se igyak kevesebbet, mint addig. Lábdagadás esetén felpolcolt lábbal kell pihenni. Az jót tesz.
2009. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom néhány védőnőt falhoz kellene állítani.

Nekem minden hónapban elmondta,hogy sokat hízok,egyek csak 2 zsemlét naponta( 10 óra fizikai munka mellett!!)Hozzáteszem,12 kiló plusz lett a vége.

Semmi köze a folyadékbevitelnek a vizesedéshez,egyedül arra figyelj,hogy a vesédet ne terheld túl!

2009. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Úgyanannyit kell inni ilyen melegben, nehogy kiszáradj! Pocold fel a lábad, és ha bírod egy kis testmozgást végezhetsz ez is segít a vízesedés ellen.
2009. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezzel fáraszt, a dokim meg majd' szívrohamot kapott mikor mondtam neki. Igyál sokat, mert semmi köze a kettőnek egymáshoz, ráadásul a kiszáradás koraszüléshez vezet.

Nekem az segített, ha a falnak támasztottam a talpamat, és úgy feküdtem egy fél órácskát. Utána jobb. Ha hideg vízbe teszel sót, vagy szódabikarbónát, és abban áztatod a lábad, az is felfrissít.

Persze hanyagolni kell a fűszeres kajákat, de ezt már tudod te is. Jó vízhajtó a héjában főtt krumpli( só nélkül) és az alma. de ha szereted a petrezselymes krumplit, az is nagyon jó, és nem is szenvedsz vele.

2009. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kathrin01 ***** válasza:
100%
A só fogyasztását mellőzd, mert tényleg megköti a vizet a szervezetedben, és ha bírsz próbálj meg kicsit többet mozogni (pl. sétálni) persze csak óvatosan. Meglátod, ürülni fog a szervezetedből a felesleges víz. Boldog babavárást!
2009. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! sót már hónapok óta nem eszek, csak ha nagyon fontos és fűszeres kaját sem. gyümölcs minden mennyiségben...pihenek amikor csak tudok, de élvezni szeretném a "terhes nyarat" :-D, nem is igaz h rossz! vigyázok magunkra, de abszolút nem vagyok otthonülős tipus. ha ülni lehet ülök, ha feküdni lehet fekszek.
2009. júl. 2. 12:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem max. két liter folyadékot mondott a belgyógyász, hogy annyit ihatok.De többet szerintem nem is tudnék.

Inni kell, hisz az sem jó ha kiszárad az ember.

2009. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!