Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom nem akar majd bejönni...

A párom nem akar majd bejönni a szülőszobára, és néha olyan, mintha nem is érdekelné a baba. Emellett mindent megtesz, de mégis ezt érzem. Lehet hogy csak én érzem így? A babát ő is akarta.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 25. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kivancsian varom a valaszokat en is mert..mintha en irtam volna a kerdest...velem is pont ez a helyzet..
2008. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az,hogy nem akar bemenni veled szerintem nem probléma.Nem mindenki akarja végignézni.Lehet attól is fél,hogy utánna nem kívánna meg,mert a szeme elött a látottak lebegnének.Mit értesz az alatt,hogy olyan,mintha nem is érdekelné a baba,ha mindent megtesz?
2008. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy dolgozik 2 munkahelyen is, ha úgy kérem ágyba hozza a reggelit, ha kell, este 10kor is elmosogat, tehát ilyen téren mindent megtesz. De nem simogatja a hasam, nem találgat velem neveket, nem jön el uh-ra.
2008. ápr. 25. 17:05
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Kedves lányok! Elég tapasztalt vagyok a témában, azért merek írni nektek... Én úgy gondolom, hogy ha a párotok nem akar jelen lenni a szülőszobán, akkor ezt ne erőltessétek. Férjem az első szülésemkor benn volt, bár nem akart, de én nagyon szerettem volna. Azt mondta utána, hogy ő soha többet nem fog bejönni, mert nem volt nekivaló a látvány, s általában az egész esemény. Attól nem szeret kevésbé sem engem, sem a gyermekeimet. 2-3. szülésemkor a szülőszoba előtt sétálgatott, ott várt türelmesen, izgulva, s nekem is elég volt ez a tudat, hogy bármikor be lehet hívni, ha esetleg szükség van rá. Most várjuk a 4. gyerekünket, és természetesen továbbra sem várom el, hogy bejöjjön. Ha ő nem akar engem így látni, jobb ha nem teszi, azt mondta, hogy nagyon tehetetlennek érezte magát, én meg ott vonaglottam, és sehogy sem tudott segíteni...

Szóval: szerintem ne menjen a kapcsolatotok kárárra, hogy mindenáron erőltetitek az apukás szülést. Nagyon jól lehet anélkül is szülni, mert baromi nehéz munka, oda kell figyelnetek a babára!!! És most csak rá, nem magatokra, nem a párotokra! Itt a pici a főszereplő!

S még annyit: volt egy barátnőm, aki addig erőltette, hogy a párjával akar szülni, amíg szegény belement a dologba. Amikor már "komolyra"fordult a dolog, az apuka elájult, lábbal előre kellett kihúzni a szülőszobáról, az orvosmeg nehezen tudta a munkáját végezni, az anyuka pedig a férjével volt elfoglalva, tehát tök nagy felfordulás volt. Végül a kispapát a folyosón fellocsolták, mikoözben benn megszületett a babájuk... Állati ciki volt mindenkinek, még másnap is ezzel cukkolták őket a nővérek... SZÓVAL EZÉRT KÁR LENNE!!!

2008. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Fú, de irigyellek, ennyit dolgozik, segít neked, ágyba hozza a reggelit.. ezzel rég megmutatta az érzéseit irántad és a baba iránt is! Nem????? Nem minden apuka válik szentimentális amerikai-film apává...
2008. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, de valami mégis hiányzik...
2008. ápr. 25. 17:20
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk kicsit fordított a helyzet,emrt a párom szeretne bejönni,de én annyira nem rajongok az ötletért,de nem akarom megfosztani az élménytől.Gyanítom azért nem akar bemenni,ami miatt én nem rajongok az ötletért,hogy bejöjjön.Nem akar olyan állapotban látni,hiszen egy férfi számára érthetetlen,hogy ekkora fájdalommal jár a szülés,és legtöbben tehetelennek érzik magukat,amikor nem tudnak segíteni.Igazából nem is szeretném,hogy lássa,ah kibújik ott lent a baba,hiszen miután megnéztem egy szülést,örülök,hogy nekem sem kell látni.

A baba iránti érdeklődés azért olyan lacsony,mert még nem érzi,hogy apa.Számára még csak a pocidban van,és ő nem érzi az összes rezdülést,nem tudta,hogy milyen az amikor elkezd csuklani.Most,hogy már nagyon a vége felé járunk,a kispocaknak minden rezdülés látványos,így kezdenek kialakulni benne is az apai ösztönök,de még 10ed annyira sem mint bennem már kialakult.Benne majd akkor fog igazán,amikor először a kezébe fogta a kicsit.

Nyugalom,az elején én is éreztem,hogy mintha ő nem akarná,nem érdekelné a baba,de amint elkezd kifelé is életjelet mutatni,sőőt,amikor már szinte minden moccanása 1-1 hatalmas pocakhullám,akkor ő is elkezdi azt érezni,amit te az elején.

2008. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az elottem válaszoloval totálisan egyetértek!Nem minden férfi olyan érzelgos,és élik át ugy az egész várandosságot ahogy mi szeretnénk!Mondhatnám azt is hogy "tipikus" férfi.Szerintem ne eroltesd a dolgot,ha pedig nagyon bánt,monnd el neki,de azt sem szemrehányoan.Meglátod hogy reagál.amugy meg ha meglesz a bambino tuti odalesz érte,te pedig elfelejted ezt az egészet!Boldog babavárást!
2008. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
AZ én párom sem akart bejönni, de mikor elkezdődött a szülés rohant be hozzám és végig velem volt.Sokat segített nyomkodta a derekam fájáskor és végig fogta a kezem, de "alulra" nem nézett.Ő így csinálta az arcomat törölgette és együtt nyomtunk, de nem akarta a véres jeleneteket látni.Sajna 8 óra után császármetszésre került a sor.És ő látta először véresen és hosszú köldökzsínorral a gyermekünket.Lehet, hogy mire odakerül a sor megváltozik...de ha nem akkor más is mehet veled szülni anyukád, barátnőd, testvéred,anyósod.(nekem az anyósom ott volt velünk, persze nekem nagyszerű anyósom van jobbat nem kívánhatok)Viszont azt mondta, hogy a második babánál is ott szeretne lenni,ha nem császár lesz.Hihetetlen élmény volt számára és másképpen néz rám azóta.Amúgy a terhességem alatt ő sem simogatta a hasam, mert nem tudott mit kezdeni ezzel a dologgal rugdos- nem rugdos, ha látja az más, de így olyan "idegen".Ezt az érzést csak mi nők tudjuk átélni.Nekem is rosszul esett,és én úgy éreztem, hogy csak magamnak szülöm a gyereket, aztán beletörődtem, viszont nagyszerű apuka!!
2008. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jaj csajok ez nagyon erdekes tema. En is sokat gondolkodom ezen, hogy apas vagy ne apas szules. A parom szeretne, de en valahogy idegenkedem az otlettol.Azon goldolkodtam, hogy talan megkerdezem az orvost, neki mi a velemenye rolla. Jot tesz vagy csak hatral az apuka a szuloszobaban. Talan a tudat,hogy ott van kinn eleg nem? Habar nem szeretnem ettol az elmenytol megfosztani...de en meg nem szeretnem, hogy ugy lasson...nem tudom hogyan lenne jobb...Szerintem aki nem akar bemenni azt nem kell eroltetni.


Boldog babavarast mindenkinek! :)

2008. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!