Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit javasoltok erre a problémá...

Mit javasoltok erre a problémára? (többi lent)

Figyelt kérdés
31 hetes kismama vagyok, már másfél hónapja lejárt a táppénzem, amiről elég későn szólt a munkáltatóm, hogy már nem fogom tovább kapni, ezért az OEP-től szeretném megigényelni a méltányossági táppénzt, amihez már van vagy 2 hete igénylőlapom, amire azt mondta a munkáltató, hogy küldjem el neki e-mailben, kitölti, amit neki kell és utána visszaküldi nekem, csakhogy már ennek is 1 hete, és nem reagál semmit, az idő meg megy és nekem szükségem lenne arra a pénzre. A másik dolog pedig az, hogy a dokim már 1 hónapja kéri tőlem azt a papírt, amivel a táppénz megszűnése igazolva van, arra is sz*rik a munkáltató, nem küldi el azt sem, szintén 1 hónapja ígéri, így meg addig nem tudok elmenni az egészségbiztosítási pénztárba elintézni, hogy fizessem magam után az adót, azt hallottam, ha ezt nem teszem meg, akkor nagyon húzós lenne a szülés árban, amire meg nincs anyagi keret. Légy szíves segítsetek, hogy mégis mit csináljak, hogy végre előrébb jussak?
2012. máj. 29. 18:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor végül is nem kell a NAV-hoz bevinnem azt a papírt, amivel igazolom, hogy megszűnt a táppénzem, így is el tudom ott intézni, hogy biztosított legyek?
2012. máj. 30. 13:25
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem.

A NAV-ot tökéletesen hidegen hagyja, hogy kell-e fizetned, vagy sem. Feltételezi, hogy vagy annyira értelmes, hogy feleslegesen nem fizetnél, csak akkor, ha valóban köteles vagy.

Őket egyáltalán nem érdekli, hogy miért fizeted, a lényeg, hogy ha nincs, akkor legyen fizetve.

2012. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Ezt az összeget meddig kell fizetnem havonta, azt a 6 ezer valamennyit?
2012. máj. 30. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!