Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit javasoltok erre a problémá...

Mit javasoltok erre a problémára? (többi lent)

Figyelt kérdés
31 hetes kismama vagyok, már másfél hónapja lejárt a táppénzem, amiről elég későn szólt a munkáltatóm, hogy már nem fogom tovább kapni, ezért az OEP-től szeretném megigényelni a méltányossági táppénzt, amihez már van vagy 2 hete igénylőlapom, amire azt mondta a munkáltató, hogy küldjem el neki e-mailben, kitölti, amit neki kell és utána visszaküldi nekem, csakhogy már ennek is 1 hete, és nem reagál semmit, az idő meg megy és nekem szükségem lenne arra a pénzre. A másik dolog pedig az, hogy a dokim már 1 hónapja kéri tőlem azt a papírt, amivel a táppénz megszűnése igazolva van, arra is sz*rik a munkáltató, nem küldi el azt sem, szintén 1 hónapja ígéri, így meg addig nem tudok elmenni az egészségbiztosítási pénztárba elintézni, hogy fizessem magam után az adót, azt hallottam, ha ezt nem teszem meg, akkor nagyon húzós lenne a szülés árban, amire meg nincs anyagi keret. Légy szíves segítsetek, hogy mégis mit csináljak, hogy végre előrébb jussak?
2012. máj. 29. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért járt le a táppénzed? Az nem jár le, ha van munkaviszonyod.
2012. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem hogy járhat le a táppénz.Megszűnt a munkaviszony?Határozott idejű volt a szerződésed?Vagy nem vittél több mint 1 hónapja TP papírt?
2012. máj. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a válasz: ha egy évnél kevesebb a munkaviszony, akkor a táppénz annyi időre jár, amennyit biztosításban töltöttél. Ha 4 hónap munka után mégy el táppénzre, akkor 4 hónapra jár, utána hiába vagy keresőképtelen, nem vagy jogosult az ellátásra.


Kérdező, a szülés miatt ne aggódj, a magzatvédelmi törvény alapján mind a terhesgondozás, mind a szülés ingyenes ellátás, nem kell érte fizetned.

De a tb-t visszamenőleg is behajtják rajtad, így azt majd mindenképpen fizetned kell (ha nem kapsz méltányossági táppénzt).

A táppénz megszűnése után még 45 napig él a biztosítottságod, tehát lassan már intézned kell, ez igaz. De nem az OEP-hez kell menned, mert nem ott tudod elintézni, hanem a NAV-hoz, és ahhoz, hogy elintézd, nem kell papír a munkáltatódtól - így azt akár holnap is el tudod intézni.


Bementél a munkáltatódhoz? Én a helyedben bemennék, és személyesen addig járnék a nyakukra, amíg ki nem állítják a szükséges papírokat.

2012. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van munkaviszonyom, csak mielőtt eljöttem táppénzre, azelőtt 4 hónap munkaviszonyom volt, és csak ennyi időre kaptam a táppénzt.
2012. máj. 29. 18:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló volt a szitu, mire kiderült, hogy nem voltam bejelentve. Veszélyeztetettként még ez a hír is jót tett, marad a gyes, hiába dolgoztam becsületesen!

33hkm

2012. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló. Nagyon részletes információkat írtál. Igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy azért kell a munkáltatómra várni, mert mivel nekem sajnos már nincsenek meg a kifizető papírjaim, ezért neki kell kitölteni a táppénzt igénylő lapon az egészségbiztosítási járulékot havonkénti lebontásban. Bemenni sajnos nem igazán tudok személyesen, mert messze van a központ, és veszélyeztetett terhes vagyok. Mivel a NAV-hoz kell ezek szerint bemenni, ezért jó az, ha az van az igénylőlapon, hogy igénybejelentés az OEP-hez? Mert én csak ilyet találtam a neten.
2012. máj. 29. 18:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell netről letölteni, bemész az illetékes NAV ügyfélszolgálatra, kérsz egy formanyomtatványt, kitöltöd, elveszik, majd postán kiküldik a csekkeket.
2012. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak az a baj, amíg nem küldi el a munkáltatóm, amiről nekem nincs már papírom, és emiatt nem tudom kitölteni, addig nem tudok intézkedni.
2012. máj. 29. 19:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! A NAV-hoz tudomásom szerint nem kell semmi papír a munkáltatódtól, csak személyes adatok. Én kb. 5 hónapja intéztem ezt, és nem voltak nálam egyéb iratok, csak a személyes okmányaim. Bemész kitöltöd az adatlapot, ott regisztrálnak. Kapsz majd postán csekkeket, amin 6390 ft-ot kell befizeted minden hónapban, és már biztosítva is vagy.

Bár nekem "elfelejtettek" csekket küldeni, így egy külön történet volt telefonon elérni valakit, akinek ebben az ügyben hatásköre van. Viszont a telefon után pár nappal meg is jöttek a csekkek.

Szerintem lépj minél hamarabb, az a biztos!

2012. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18.59 vagyok, pontosan, a NAV-hoz semmi papírra nincs szükség a munkáltatódtól, ezért írtam, hogy akár holnap elintézheted.
2012. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!