Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » ÁEK-ban (volt MÁV) nemrég...

ÁEK-ban (volt MÁV) nemrég szült anyukák, kell friss Házassági Anyakönyvit vinni vagy elég a régebbi is?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 14:23
 1/7 A kérdező kommentje:
És babaruhát is kell vinni magammal?
2012. máj. 28. 14:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Tőlem kértek frisset. 2006-ban volt az esküvőnk, azt mondták, az már olyan rég volt, hogy simán elválhattunk azóta (...), ezért kérték az igazolást. Vidéken volt az esküvőnk, postán elküldték pár nap alatt. Illetéket nem kellett érte fizetni.


Babaruhát alapesetben adnak, de ha éppen nagyon sok benn az újszülött, akkor előfordul, hogy kérik, aki teheti, vigyen be babaruhát. De ez tényleg ritkán fordul elő.


Nem tudom, jártál-e már benn a szülési tanácsadáson, vagy mi is a neve pontosan. Szóval minden hónapban van egy nap, talán szerda délután, de telefonon pontosan megmondják a következő dátumot. Egy nagy előadóban az egyik vezető orvos elmond minden tudnivalót, utána lehet kérdezni, apukák is mehetnek veletek, majd a végén megmutatják a szülőszobákat, lehet a szülésznőkkel is találkozni és beszélgetni. Bár én végül császárral szültem, de így is hasznos volt számomra.

2012. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is kérték az újat, 2009-ben volt az esküvőnk. Ruha csak a hazahozatalhoz kellett, de pelust, törlőkendőt már nem adnak, csak 1 gyógyszertári popsikenőcsöt és köldökcsonk ápoló cuccokat ottani használatra.


Ahogy az előttem szóló is írta, érdemes elmenni a szerda kora délutáni szülőszoba látogatásra. Ha a férjednek van lehetősége elszabadulni ilyentájt a munkahelyéről és együtt szülést terveztek, jó lenne, ha elkísérne. Ott lehet kérdezni is a vezető szülésznőtől, a neonatológustól és egy csecsemőstől is.

2012. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznos volt, aranyosak vagytok.

A szülésznőkkel meg voltatok elégedve? Azt tudom, hogy nem lehet választani, aki éppen bent van azt kapod.

2012. máj. 30. 10:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kell a friss házassági papír. Babaruhát nem kell vinni, pelust és popsitörlőt igen. Kedvesek a szülésznők, bár nekem császárosok voltak a gyerekeim, úgyhogy azért nem láttam sokat őket. A gyermekágyas rész sem rossz, a csecsemősöknek szólni kell, ha szeretnél valamit, de ez a legtöbb helyen így van. Összességében véve szerintem jó hely! És a szerdai szülésfelkészítőkre tényleg menj el, ha teheted, sok hasznosat mondanak, van szülőszoba látogatás is.

2012. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam, de hozzám is jöttek a szülésznők előkészítésre ill. a császár után ellenőrzésre, infúziót adni, stb., amíg nem vittek át a szülészetre. Szerintem nagyon profik, de segítőkészek és kedvesek. Amikor én voltam benn, elég nagy volt a forgalom, 7 vagy 8 császár ment le egymás után és párhuzamosan jó páran "természetesen" is szültek, szóval igazi nagyüzem volt, ezerrel pörögtek a szülésznők, jöttek-mentek a szülőszobák között.
2012. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon kedves volt mindkét szülésznő (műszakváltás történt a vajúdás alatt). Nagyon aranyosak voltak, bemutatkoztak, amikor elaludtam, betakart az első ügyeletes, meg is simogatott, de nem tapizásszerűen. Ügyes volt a gátvédelemben a második, azt hiszem valamilyen Júlia vagy Julianna volt, iszonyat türelmesek és mindenkivel, a legnagyszájúbb roma nővel is olyan tiszteletteljesen bántak, hogy alig hittem el. Segítenek zuhanyozni, ott várnak a WC előtt, nehogy rosszul legyünk, jól működnek együtt a dokikkal. Talán azért is ilyen kedvesek, mert nem lehet választani őket, ezért mindenkivel egyformán viselkednek.
2012. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!