Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell a fájásokat számolni...

Hogy kell a fájásokat számolni? Mennyi idő telik el köztük és azt is, hogy mennyi ideig tartanak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindig mikor jön egy fájás írd fel az időpontot. Néhány fájás után már tudod, hogy hány percenként jön , vagy, hogy egyátalán rendszeres-e. Nekem maga a fájások max 30 másodpercesek voltak, de lehet hogy a fájások hossza egyénenként változik.
2009. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, azt kell nézni, hogy mikor kezdődik a fájás, két fájás kezdete közötti időre mondják azt, hogy hány percesekről van szó.

És maga a fájás hossza végülis egyéni, de általánosságban elmondható az, hogy minél közelebb van a vége, minél sűrűbben jönnek a fájások, annál tovább tartanak és annál erősebbek.

És elvileg minél hosszabbak és minél erősebbek, annál jobban nyitják a méhszájat.

Nálam például nem volt bevezető szakasz, egyből három perces fájásokkal kezdtem vajúdni és azok 30 mp hosszúak voltak, ez tartott 1-1,5 órán át, majd már két percesek voltak, kb 40 mp hosszúak rövid ideig, aztán az utolsó egy órában már csak néha mértem, mert 50 mp hosszúak voltak és alig volt közöttük szünet. Elmúlt a fájás, vettem két nyugodt lélegzetet és már éreztem is, hogy jön a következő. Hát, nem volt vicces, nagyon erősek is voltak, meg is lepődött mindenki, mert összesen három óra alatt tágultam ki teljesen zártról teljesen nyitottra.

De megérte, inkább egy három órás intenzív, mint egy 12-24 órás lassabb vajúdás szerintem, csak sajnos ezt nem mi döntjük el.

2009. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!