Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megy a vita: lehet-e napi 1...

Megy a vita: lehet-e napi 1 dl jó minőségű vörösbort inni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A dokimtól megkérdeztem anno, ő azt mondta, hogy külön jót is tesz, de a párom nem hajlandó elfogadni!

2012. máj. 25. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Naponta azért ne, de mondjuk 4-5 naponta lehet. Még jót is tesz.
2012. máj. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Csak azért iszom, mert álmatlanságban szenvedek és elfogyott az orvosi citromfű teám, és ahol én élek ott nem is lehet kapni. Csak jövőhéten kapok egy homeopátiás szert, ami nyugtató hatású, de én addig megőrülök. Tök mindegy, hogy milyen fáradt vagyok, akkor se tudok aludni, de a bor úgy tűnik, hogy segít. A dokim is mondta, hogy lehet, jót tesz a vérkeringésnek, ellazítja az izmokat, tele van antioxidánssal, kifejezetten ajánlotta, akár naponta is. De a párom egyszerűen nem hiszi el! Ő még nem hallott ilyenről, itt amúgy is védik a terhes nőket kb mindentől, még a mozgástól is, ami ugye szintén szükséges is lehet, de ők kb eltiltanának a házimunkától is. Kicsit a nyugati orvoslásban lenne mit fejlődniük, de hát ez van. Szóval kíváncsi voltam, hogy ti hogy tudjátok, de akkor megnyugodtam, hogy a nagy átlag helyesli. Köszönöm a választ.
2012. máj. 26. 07:32
 13/16 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, ki mit mond nekem, én soha nem iszom alkoholt, amióta babás vok. Smilyen kockázatot ki lehet szűrni, azt szűrjűk ki.
2012. máj. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%

Czeizel-es műsort én is láttam néhány napja, pont ez a rész ütötte meg a fülem. Egyáltalában semmi alkoholos italt nem ajánl, sőt ellenjaval.


Mondhat bármit a doki, ha csak egy kis esély van rá, hogy árthat (mivel vita van róla, tehát ha minimális esély is, de van rá), akkor én nem kockáztatnék.


Ennyi önuralom nem árt. Lehet helyette szexszel fárasztani magad :)

2012. máj. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Az a baj, hogy amióta babát várok egyáltalán nem kívánom a szexet. Alapjáraton pedig én csak felpörgök tőle... :D De nem sokára jön a segítség, és akkor nem borozok! :)

Köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok!

2012. máj. 27. 09:33
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor köss kompromisszumot, ne 1 decit, hanem fél decit vízzel felhigítva. És ne naponta, hanem heti max 2x. Legyél tekintettel a babádra is. A párodat meg ne szidd le, aranyos hogy óvja a babátokat. Szerintem az nem a születéskor látszik hogy egészséges e, hanem pl. később idegrendszeri problémák, allergia, szerintem nem éri meg.
2012. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!