Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megy a vita: lehet-e napi 1...

Megy a vita: lehet-e napi 1 dl jó minőségű vörösbort inni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A dokimtól megkérdeztem anno, ő azt mondta, hogy külön jót is tesz, de a párom nem hajlandó elfogadni!

2012. máj. 25. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Igen, nyugodtan mehet!
2012. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is mindenki mondta, főleg, hogy vérképző is. Sőt a szülésznőm most a végére kifejezetten javasolta, mert napi 1 pohárral jót tesz és görcsoldó. Bár én már a fél decitől is bekábulok :)
2012. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

1dl.még jót is tesz!

A párod nézzen utána!

2012. máj. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem orvos ismerősöm mondta hogy naponta semmiképp. Néha-néha mehet de nem rendszeresen.szerencsére nekem nem okoz ez dilemmát mivel előtte sem szerettem a bort.
2012. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is ajánlották. Mondd meg a párodnak, hogy bocs, de te az orvosra hallgatsz, ő rá majd akkor, ha orvosi diplomája lesz.
2012. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

én is azt hallottam, hogy nygodtan lehet alkalmanként 1dl-t!

én épp a héten 2 alkalommal is ittam -nem volt 1dl/alkalom-mert kiruccantunk és megkívántam, jól esett.

sógornőm többször is élt ilyen alkalommal és szép kisfia született, semmi gond nem volt!

2012. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én minden nap semmiképp sem innék alkoholt a terhesség alatt. Alkalmanként is elég lehet az 1 dl jó minőségű vörösbor, ha úgy alakul, akkor sört is lehet inni, persze mindent csak mértékkel, és ugye töményet nem.
2012. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondták a dokik, hogy lehet, de nemrég volt egy műsor a Czeizel Endrével, aki tudományosan elmagyarázta, hogy az alkalmanként, mondjuk heti 1-2x megivott jóminőségű 1-2dl vörösbor is nyomot hagy a születendő babán, és ő nagyon nem javasolta.

Szóval a te döntésed.

2012. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én mind a kettőnél iszogattam vörösbort, alkalomadtán sört vagy alma cidert, semmi bajuk sem lett. Sőt, a vörösbort orvosok is ajánlják.
2012. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nem is naponta, de alkalmanként nem fog ártani az biztos, és tényleg még pozitívumai is vannak. A párod nézzen utána, és higgye el, hogy attól a picike alkoholtól nem lesz baja a picinek.
2012. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!