Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már voltam bárányhimlős...

Ha már voltam bárányhimlős attól elkaphatom a rózsahimlőt? Védett lehetek a rózsahimlőtől?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy voltam bárányhimlős gyermekkoromban és most nem tudom hogy a rózsahimlőt elkaphatom-e vagy már védett vagyok? Végül is himlő mindkettő.? Terhesen kissé félek mert az egyik ismerős valószínű rózsahimlős,de mindenesetre én kerülöm a találkozást.
2008. ápr. 24. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Kerüld akkor az ismerősödet,mert én úgy tudom,ha még nem voltál,akkor elkaphatod!Nagyon vigyázz,ne találkozz vele.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jól tudom, egyik nem zárja ki a másikat.

Sőt, ha a tanulmányaimból jól emlékszem a rózsahimlő (rubeola) nagyon veszélyes a babára, akár a magzat halálával is járhat, ha elkapod. Nem akarlak megijeszteni, de én a helyedben messze elkerülném. Azt az ismerősömet, sőt még a helyet is ahol jár.

2008. ápr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

olvasd el!

Tanuságos.

[link]

2008. ápr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tök más a két betegség, ha még nem voltál rózsahimlős, de bárámyhimlős igen, akkor sem vagy védett a rózyahimlő ellen. Nézettesd meg a vérből, hogy melyik ellen van ellenanyagod, az ellen védett vagy, mert átestél már rjat. ha nem akkor sem kell izgulni, csak feltétlen kerülni minden fajta gyerekközösséget!


jó babavárást!

2008. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! A bárányhimlő és a rózsahimlő teljesen más. Az,hogy voltál bárányhimlős,attól elkaphatod a rózshimlőt. A 15 hónapos fiamat pont most kell vinnem oltásra,amibe a rózsahimlő ellen is véd és annak a tájékoztatóján rajta van,hogy a terhesség első harmadában nagyon veszélyes a magzatra! Nem tudom mennyi idős terhes vagy,de inkább kerüld most a találkozást.
2008. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia nem akkarlak megilyesztenni,de én ugy hallottam ha rózsahimlős van az ismerőseid között,akkor mindenképp kerüld el jó messzire.A rózsahimlő nem rád veszélyes,hanem a magzatra.A neten nagyon sokat irnak ilyen témáról.Boldog babavárást!!!33 hetes kismama.
2008. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első három hónapban nagyon veszélyes, súlyos rendellenességeket okohat. Utána már nem anniyra veszélyes, de azért inkább kerüld el az ismerőst. A tünetek megszűnte után még egy hétig fertőz!!! Ha közben érintkeztél vele, mondd el az orvosnak, főleg az első harmadban, vagy a másodk harmad első felében. (az egyik ismerősöm anyukája a 16. héten kapta meg, és az ismerősöm súlyos halláskárosodással és látáscsökkenéssel jött világra. Szerencsére ezek nem olyan nagy problémák, mint korábbna lehetett volna, de azért jó mindig vigyázni.)
2008. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!