Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. napja magas a pulzusom...

3. napja magas a pulzusom kb.100-110 között van. A vérnyomásom alacsony, jo ha van 105/70. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Az előző terhességemnél ugyanez volt de már a 20.héttől.Mentem a házi dokihoz,adott beutalot,3 hétre volt időpontom a belgyógyászatra.Ezt ha most is végig csináljuk már 37-38 hetes leszek.Addigra meg is szülhetek.De ha nem, akkor is nagyon hosszu idő addig is ilyen heves dobogás.Mit csináljak?Az az igazság hogy ami maradt Dopegithem azt szedem ugy mint akkor 2x1 és akkor elmulik.De ezt a doki nem fogja felírni csak belgyógyász javaslatra.Ezt a rendszert!Addig is mit tegyek?
2009. jún. 29. 06:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 150 volt a pulzusom 36 hetesen a védőnőnél.Az enyém alapon is magas 100 körüli.A háziorvos csinált EKG-t.Próbáld meg.Lehet,hogy csak az időtől van.
2009. jún. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nődokiddal beszélj.Nekem is ez volt a 36.hét körűl.

Valószínű,h csinálnak egy fehérje tesztet.Figyeld h rendszeres e ez a pulzusszám,vagy h minek függvényében változik.

Nekem azt javasolták,h pihenjek ha felszökik.Ha nem állandó 100 fölötti az érték,nem kell foglalkozni vele.

2009. jún. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem minden orvos azt miondta,hogy a magaspulzus adddig nem gond míg nem magas hozzá a vérnyomás. A szived most kétszer annyit dolgozik a legkisebb megterheléstől is felugrik. De nekem is mindig itt körüli érték van.

39 hetes km

2009. jún. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is 100 körüli az átlag pulzusom, azt mondják ez a természetes, többet dolgozik a szív.Az jó ha a vérnyomásod rendben.

Engem is zavar a heves szívverés, de nem tudok rá mit tenni, a belgyógyász azt mondta 120 ig természetes terhesség alatt.Hát a dokim sem mond rá semmit ,meg a védőnőm sem, mert nála már volt 140 is, mondjuk persze nem annyi állandóan.

Régen nem nézték a pulzust, állítólag nincs neki jelentősége, ha csak panaszt nem okoz.

Kedves első válaszoló, neked sem montak semmit a 150 es pulzusra?

2009. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a magas pulzus engem is megőrjít, most is úgy dobog a szívem, hogy abbahagytam a házimunkát és inkább leültem a gép elé. Még a kezem is remeg, szédülök. A védőnőm a pulzusra nem mondd semmit, de eddig még nem volt több 107-nél. A vérnyomásom nekem is alacsony, utoljára 78/57 volt, amióta babás vagyok, 85 fölött még sosem mérték. Ez okoz gyengeséget, erőtlenséget. Még csak félidős vagyok.

Szerintem annyit tudsz tenni, hogy folyamatosan ellenőriztesd a pulzusod, vérnyomásod és ha úgy érzed szükséged van gyógyszerre, menj el nyugodtan a belgyógyászatra tanácsért.

2009. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Kértem időpontot a házi dokihoz így ma délután megyek hozzá.Nem tudom máshol hogy van de nálunk a 110-es pulzust magasnak mondják.Az biztos hogy folyamatosan 110 az érték és majd ki ugrik a szívem a torkomon nagyon rossz.A nődokim szerint elmegy,csak figyelni kell.
2009. jún. 29. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!