Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezekkel a kombinált teszt...

Ezekkel a kombinált teszt értékekkel bevállalnátok az amnocentézist?

Figyelt kérdés

Nyaki redő: 1.40

Orrcsont ábr.

Kockázat a Down-kór előfordulására: 1:6.500

Kockázat az Edwards-kór előfordulására: 1:40.000


Csak mert betöltöttem a 35-öt, genetikai tanácsadásra kényszerültem. Ott negatívnak ítélték a tesztemet és a magzatvízvételt nem feltétlenül indokolták, ezért nem vállaltam az amniot. Az esély, hogy esetleg elvetélhetek nagyobb, mint annak a kockázata, hogy beteg lenne a baba. Próbálom megtalálni az arany középutat. Mindent meg akarok tenni, hogy egészséges babám legyen, de el sem akarom veszíteni egy felesleges beavatkozás miatt. Nem tudom, hogy jól döntöttem-e, folyton aggódom.


2012. máj. 16. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezek szép eredmények, egyátalán nem vállalnám be!

Egészséges lesz a babád, nyugi!

2012. máj. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én sem vállalnám be,nem rosszak az értékek és arányok!

23hkm

2012. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, csak annyira parázós vagyok. Nagyon szeretem ezt a babát, már most. Nem akarom elveszíteni, de azt sem szeretném, hogy betegen hozzam a világra...:'(
2012. máj. 16. 11:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt is el kell döntened, hogy ha belemész az amnioba és ne adj' Isten kiderül, hogy beteg, akkor elvetetnéd-e. Mert ha nem, akkor felesleges eleve a beavatkozás, bár én úgy tudom, hogy az amnio következményeképp is akkor következik be vetélés, ha beteg volt a baba.


Egyébként tényleg elég megnyugtatóak az értékeid.

2012. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezek az eredmények nemhogy nem rosszak, hanem nagyon jók!!! :)
2012. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem. ezek nagyon is jó eredmények. nekem az eslő down tesztem 1:980 azt hiszem, második 1:3990, edwards 1:50000. genetikai tanácsadóba a nő csodálkozott miért küldtek oda. a kislányom egészséges pici baba
2012. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Hülye kérdés: de ha kombinált tesztről van szó, akkor az a Down- vagy Edwards-kórról szóló tesztet jelenti??


Megkérdezhetem mennyibe került?

Hanyadik héten csinálták??


Én 36 vagyok, biztosan nekem is meg kell csináltatnom majd ezeket.

Jövő héten megyek UH-ra, de ezekről a vizsgálatokról nem esett szó 4 hete...

2012. máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindkettőről. A kombinált teszt ára 9.000ft. Persze csak olyan kórházakban, ahol szerződésben állnak a sejtbankkal. Pl. Székesfehérvárom a Család és Nővédelmi Központban és a Kórházban is ennyiért végzik.

Ez nem kötelező vizsgálat, de szerintem érdemes megcsináltatni.

2012. máj. 16. 15:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi biztató válaszokat!:)
2012. máj. 16. 15:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon jó eredmények, én nem vállalnám.

Utolsónak: én 37 éves vagyok, 12 hetesen kellett levetetni a kombinált teszthez a vért, aznap csináltak UH-t is, két nap mulva volt eredménye a tesztnek, az egész 9.000 Ft-ba került, csekken kellett befizetni előre.

2012. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!