Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelezhet a védönö 3-dik...

Kötelezhet a védönö 3-dik vérvételre?

Figyelt kérdés
Montam a védönönek hogy én a 3-dik vérvételt kihagyom mert nagyon rossz volt az elözö kettö. De ö azt monta hogy kötelezö elmenni és megcsinálni olyan nincs hogy én nem akaom.
2008. ápr. 22. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen a vérvétel kötelező,de mindenképpen menj el mert tudod abbol sok minden kiderűl. Kérj meg valakit,hogy kísérjen el ha rosszúl vagy. Vagy mitől volt rossz?
2008. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan vizsgálatok,amik kötelezőek és nem lehet alóluk kibújni. A vérvétel is pont ilyen. Ugyhogy kötelezhet rá.
2008. ápr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem problémás volt a terhességem végig és havonta kellett a laborba mennem. Most 34 hetes vagyok, tegnap volt az utolsó azt mondta a védőnő és az orvos is, hogy már nem gyötörnek, többet nem kell menni. Az neked is megnyugvás ha tudod, hogy minden oké! Gondolj a picire!
2008. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, ez kötelező!
2008. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szülés után (vagy előtt, de mindenképp a terhességed végén) az orvos vagy a védőnő igazolja, hogy részt vettél a terhesgondozáson. Ennek az igazolásnak a birtokában kapod meg az anyasági támogatást.

Ha nem végeztetsz el minden vizsgálatot, ami kötelezően elő van írva, NEM fogják igazolni a terhesgondozáson való részvételedet, így nem kapsz pénzt sem. (Elvileg úgy van, hogy 4 alkalommal kell részt venned a terhesgondozáson ehhez, de abban biztos vagyok, hogy a kötelező vizsgálatok hiányában nem kapsz igazolást.)

De egyébként az előírt vizsgálatok nem véletlenül vannak előírva, a babád és a saját érdekedben, az egészségetek érdekében.

Neked is jobb lesz, ha úgy mész szülni, hogy tudod, hogy minden rendben van.

2008. ápr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A vérvétel kötelező, és bármennyire is rossz, túlélhető. Lesz még ennél rosszabb is. Mondom én, akinek 6 szúrásból sikerült levenni az elégséges mennyiséget (nagyjából a szokásos mennyiség felét). Sajna van ilyen, nem rajtam múlik, nem azért van, mert nem iszok elég folyadékot. Ez nekem is pocsék élmény volt, de ha kell, akkor kell, egy kis kellemetlenség elhanyagolható a kisbabámért. Gondolom, azért Te is így érzel.
2008. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!