Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességnél (5 hetes)...

Korai terhességnél (5 hetes) mire kell nagyon figyelni, és vigyázni? Mit ehet, és nem ehet a kismama?

Figyelt kérdés

Tegnap csináltam tesztet, 2 csíkos lett, igaz az egyik még halványabb, de ott van!

Dokihoz csak 2 hét múlva megyek. Első terhességem. :-)


2008. ápr. 22. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Különösebb étrendet nem kell beiktatnod,de azért a penészes sajtot mint pl.CAMEMBER kerűld az egész várandóságod alatt. A nyers dolgokat ami tojással készűl pl a TIRAMISU, a húst mindig jól átsütve edd,most az angolos dolgokat kerűld a biztonság miatt. Amúgy gratulálok neked és vigyázz magatokra.
2008. ápr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne emelgess nehezet és forró fürdő helyett inkább zuhanyozz!
2008. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem mindent ehetsz továbbra is, csak kerülni kell a nyers ételeket, talán a szénsavas innivalókat és a csípős, erős ételeket.
2008. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nyers tojásos dolgokat kerüld, mert szalmonellás lehet. De különben általában mindent túlmiszticizálunk... Gondold végig: az elmúlt pár hétben, amikor nem tudtad, hoyg terhes vagy, mindent csináltal, és minden ok. Szóval vigyázz, de túlzásba sem kell esni. (Amúgy én nem tudtam, hogy terhes vagyok, és szaunáztam hosszan, többszöri hűtőfürdővel, és mégis megmaradt... Szóval ez nem csak rajtunk múlik)
2008. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

mindent nagyon jól leírtak.

én csak azt szeretném kérdezni, hogy miért csak 2hét múlva mész dokihoz?

egy lelkiismeretes orvos biztosan örülne, ha a pozitiv teszt birtokában fel is keresnéd.tudod az esetleges bajok idejében való kiszűrésére gondolok.pl. méhenkívüli terhesség...nálam négy hetes terhességet állapítottak meg mikor előszőr voltam és megdícsért az orvos, hogy ilyen korán mentem.


sok boldogságot!26hetes kismama

2008. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért csak 2 hét múlva megyek, mert akkor kaptam időpontot sajna! Más dokihoz pedig nem akarok menni. Csak heti 2x van magánrendelése, és a többi nap már betelt!
2008. ápr. 22. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:

nem nagy gond, de szerintem elmehetsz a kórházba.első vizsgálat csak u.h.-ból áll, hasi u.h., szóval nem kell tartani tőle, hogy "megpiszkálnak ", legfeljebb visza utasítod, ha mégis olyan vizsgálatot akarnak csinálni amit te nem szeretnél.

szerintem menj el nyugodtan.

mégegyszer gratulálok

2008. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!