Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt alkoholfogyasz...

Terhesség alatt alkoholfogyasztás mennyire befolyásolja a babát általánosságban? Vezethet ez vetéléshez? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 20. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy mikor és mennyit iszol, sőt még az is, hogy mit.

A terhesség legelején, mikor ugye még nem is tudjuk, hogy babásak vagyunk, sokan isznak, ettől még nem lesz gond. Terhesség alatt is mondják, hogy napi fél-egy deci jó minőségü bort fröcsnek meg lehet inni evés után, nem fog ártani.

De az, hogy rendszeresen igyunk alkoholt, nem hiszem hogy használ...

A túl sok alkohol gondolom még vetéléshez is vezethet, de inkább talán csak fejlődési rendellenességet okoz, vagy szülés után megvonási tüneteket, mint a drog.

Szóval a biztos az, ha nem iszunk alkoholt terhesség alatt.

2008. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress rá neten,sok cikk van erről,csak úgy mint a dohányzás káros hatásairól.Azt sem lehet megmondani,hogy ki mennit ihat baba alatt,mert van akinek a szervezete szinte egyáltalán nem képes lebontani az alkoholt..

Amúgy mióta tudom,hogy babám van,azóta ritkán kívánom a szeszt,de néha kifejezetten jólesik egy pohár/korsó barna sör

:)

2008. ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Miért szeretnél alkoholt fogyasztani terhesség alatt??? Alkalomkor vagy valami nem hinném, hogy probléma ha iszol egy kis pezsgőt, likőrt vagy hasonlókat. Állítólag a sör is jót tesz a kismamáknak mert hamar átmossa a veséket, de szerintem a tea sem elhanyagolható ilyen tekintetben :-) sőt a vörösbor vérképző. De konkrétan miért foglalkozol ezzel a kérdéssel? Mármint arra gondolok, hogy pici alkoholtól nem lehet baja a babának, de a rendszeres alkoholfogyasztás bizonyosan ártalmas, gondolom ezt te is belátod. De nem csak a babának, hanem a mamának is.
2008. ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem 100 % hogy terhes vagyok. Holnap csinálok tesztet. És csak érdekel, mert mostanában elég sok alkoholt fogyasztottam...
2008. ápr. 20. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!