Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6-8 hetes terhesen mennyire...

6-8 hetes terhesen mennyire lehet megerőltető munkát végezni?

Figyelt kérdés
Nem talicskázásról van szó, de kerti munkát, kapálást lehet végezni ebben az "állapotban" vagy nem tesz jót a baba fejlődésének? Semmiképp sem akarom kockára tenni, hogy valami baja essen.
2012. ápr. 27. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, ha nincs panaszod. sőt, jót is tesz egy kis friss levegő
2012. ápr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha problémamentes a terhesség, akkor annyit, amennyi jól esik, vagy amennyihez szokva vagy.
2012. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én még 8 hónapos terhesen is gereblyéztem és lett egy egészséges 4 kg 5 dkg os kisfiam. Pedig mindig attól féltem hogy a munka megindítja a szülést,de nem így lett mert még 1 héttel tovább bent volt és úgy indították meg nálam a szülést és császár metszés lett a vége mert nem fért ki.Nem lesz semmi baj ha csak kapálsz én cégnél dolgoztam és hajtás volt.Viszont a talicskázást nagy súly emelést nem ajánlom mert megfeszíted az izmaid vele együtt a méhed is és nagyobb az esélye hogy elvetélj,10 kg nál többet nem szabad emelni gyakran.
2012. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ezt úgy értsd, hogy 2 zacskónyi kaját még hazahozhatsz a boltból, de szekrényt nem most kéne emelgetni. Mindent mértékkel, ez az általános szabály :) Boldog babavárást
2012. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, kertépítő vagyok, most 31 hetes, asszem ma vagyok utoljára, de minden percét élveztem!


Amikor dolgoztam, akkor viseltem egy eredetileg sérvkötőnek használt tépőzáras övet, amit gyógyboltokban (segédeszöz) lehet kapni, felírják receptre is. ez 30 cm magas, szóval jól átöleli a pocakot, és tartja a derekat, szóval kényelmes volt benne a munka, és nem aggódtam.


(és talicskáztam is, meg lapátoltam, sziklakertet építettem, gyepszőnyegeztem... stb! de azért, te ne csináld, nekem van hozzá brutál izomzatom :D:D:D )


A lényeg, hogy amíg nem tuti a beágyazódás, azt mondják ez 12.hét, addig semmi nehezet ne emeljél, és ne feszüljön a hasad!

A kapálás nem veszélyes, de számítsál rá, hogy olyan derékfájdalmad lesz, meg csípő is, hogy nemigaz :(

Én nem is csináltam emiatt. főleg a kezdetekben.


Remélem segítettem.

Illetve nekem is azt tanácsolta az orvosom, hogy amit eddig csináltam, azt ezután is tehetem,csak ÉSSZEL!!!

ezt nagyon kihangsúlyozta :D


jó kertészkedést!

2012. ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat, utolsó Neked/Nektek kiváltképp kívánok jó erőt, egészséget és könnyű szülést.

Jó babavárást és babázást mindenkinek!

2012. ápr. 27. 09:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Általános félreértés, hogy emelgetni a baba esetleges vetélése miatt nem szabad. Ez nem igaz. Egy jól beágyazódott egészséges baba nem mozdul sehová attól, hogy az anyuka emelget, ezt igazolja mindenki esete, aki nem első gyerekét várja, és emelgeti napi szintes sokszor a 10-20 kilós nagyobb gyerekét.

Az ANYÁRA NÉZVE rossz az emelgetés, mert terhesen hormonális hatásra ellazulnak a kötőszövetek (hogy a méh tudjon könnyen tágulni), de ez a hormon kifejti hatását mindenhová. Így pl. a boka/derék stb. részen sokkal lazább minden, és ha az emeléshez egy rossz mozdulat társul, akkor ott a bikaficam meg a derék rándulás. (Kertépítő jól tette, hogy övet viselt!)

Szóval ne a babát féltsed, hanem magadra vigyázz, mert terhesen senkinek semmi szüksége ilyen balesetekre, amiknek a kezelése is bajosabb, mert ugye nem vagy alig lehet valami gyógyszert bevenni ilyenkor, meg maguktól is lassabban gyógyulnak a dolgok terhesen...


Természetesen ha bármilyen szempontból veszélyeztetett az anyuka (már volt vetélése pl. vagy más rendellenesség van), akkor mindez nem igaz, de akkor meg az orvos úgyis utasít, hogy mit és mennyit lehet...


Mindenkinek szép babavárást!

2012. ápr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bokaficam* :o)
2012. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm, neked is! :)

Megyek is ki terepre, remélem nem fogok bőgni :S

2012. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!