Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódom! 38hetes uh-on, a...

Aggódom! 38hetes uh-on, a babám jobb veséjében egy 7*4,3mm vesetágulatot talált a doki. Ez mitől lehet? És mi lesz vele? El fog tűnni? Kérlek írjatok. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 26. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 36 hetesen volt 4mm, azt mondták, hogy ez semmi, az első pisilésnél elmúlik. A tied nagyobbnak tűnik. Gyakori amúgy babáknál, és szülés után (nem tudom mennyivel) uh-val szűrik is.
2012. ápr. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én babám veséjén 38x43mm-erest vélt látni a doki.Két nap múlva született meg,teljesen rendben volt a veséje.Ne aggódj minden rendben lesz.Lehet,hogy még nem pisilt azért látta a doki tágulatnak.
2012. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugye fiú?:)


Nagyon gyakori, semmit nem jelent abszolút, ki fogja nőni.

2012. ápr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak a megszületése után 5 hónappal - egy másik okból elvégzett uh-vizsgálaton - vették észre véletlenül. Pár mm-rel nagyobb volt neki, mint a Tiédnek, de mindkét vesénél és a húgyvezeték is feltágult vizeletmozgásra. Mire 16 hónapos lett, spontán elmúlt az egész. Rendszerint kinövik, úgyhogy ne aggódj, ahogy előttem írták, előfordulhat, hogy mire megszületik, már nem is találnak ilyen eltérést, de ha igen, akkor sem kell félni. Ja, és amúgy az enyém is fiú, náluk tényleg gyakoribb.
2012. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi babánk kislány, de neki is van egy kicsi vesetágulata. Ez csak a szülés után, a 6 hetes uh-n derült ki. Fél éves korában vissza kellett vinni, akkor megint ránéztek, és addigra kisebb lett a tágulat. Azt mondták, hogy ki fogja nőni. Ugyhogy ezen ne aggódjál.
2012. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Igen ő is kisfiú, de az első két fiamnál nem volt ilyen, azért is aggódtam. Bízom benne, hogy nem lesz semmi baj.
2012. ápr. 27. 23:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ikerfiaimnál születés után vették észre, kérdezte is a doki, hogy terhesség alatt látták e, de nem. Mindkettőnek volt az egyik veséjében, 8 mm-ek voltak.

3 hósan az egyiknek már nem látszott, másiknak 7 mm lett, fél évesen már egyiknek sem látszott semmi, kinőtték.

Azt mondta annó a doktornő (mikor megszülettek, kiderült és rákérdeztem, mert ugye én is aggódtam), hogy ez még nem esik abba a mérettartományba abszolut, amivel foglalkozni szoktak, csak ellenőrzik.

2012. ápr. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!