Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Debreceniek! Ki a védőnőm?...

Debreceniek! Ki a védőnőm? Hogy fog ez menni?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes vagyok, Dr. Nagy István Gézához tartozom körzetileg. Ha jól tudom az SZTK-ba rendel.(?)

Akkor melyik védőnő tartozik hozzá? Hol és hogyan találom meg? És ha nem ehhez a dokihoz járok, hanem a klinikára, de nem magánhoz, akkor is fog vizsgálgatni?

Segítsetek kérlek, mert lassan mennem kéne de nem tudom merre:(

Köszönöm


2009. jún. 22. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvoshoz ahhoz jársz, akihez akarsz, szabad orvosválasztás kell. Ha másik dokihoz fogsz, akkor ehhez nem kell menned és vizsgálni sem fog. A védőnő viszont adott, körzetfüggő. Ha a doki az Sztk-ban rendel, akkor a védőnő is ott van, de ezt a dokid szerintem meg tudja mondani. Nekem is a dokim mondta, hogy ki lesz a védőnőm és hogy találom meg. Nekem a dokim nem körzetim volt, a védőnőm igen, de méricskélni egy másik védőnőhöz jártam, aki a dokimhoz tartozott és ő adta át az adatokat a körzeti védőnőmnek, aki terhesség alatt időnként meglátogatott és akihez szülés óta járok.
2009. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha saját orvost választasz akkor is menni kell akihez körzetileg tartozol ahhoz is, ő fogja vezetni a kiskönyvedet, vizsgálni nem fog csak esetleg szívhangot néz időnként, adja a beutalókat uh-ra, vérvételekre, később NST-re. Ezt az SZTK-ban meg tudják mondani lakcím alapján (nem a bejelentett hanem a tényleges lakcím számít)ki az orvosod, az orvos meg megadja a védőnő elérhetőséget. Ne aggódj én karácsony előtt voltam 12 hetes, a védőnő szabin volt, az orvosom is, jóval később jutottam el hozzájuk, csak a 12 hetes uh lett meg időben mert arra adott a helyettes orvos beutalót.Minden jót.
2009. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is hozzá tartozom körzetileg.Ha elmész hozzá az SZTK-ba,akkor ő úgyis el fogja mondani,mi a teendőd.A Klinikára,ha nincs panaszod,és fogadott orvosod,hiába mész,mert nem fognak megvizsgálni.Egyszerűen mert oda nem kell járni.Géza is pedig csak akkor fog megvizsgálni,ha valami panaszod van,egyébként hozzád sem fog nyúlni a gondozás alatt.
2009. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Eddig engem elláttak a klinikán, ott állapították meg a terhességet is. Sőt a doki azt mondta, hogy legközelebb oda alulra az ultrahangos részre kell majd mennem. És ha már viszem a papírt hogy terhes vagyok, vajon meg akar majd vizsgálni? Vagy csak elmondd 1-2 dolgot?
2009. jún. 22. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:

a területileg illetékes védőnőt kell felkeresned, ami azt jelenti, hogy megnézed az az utca amiben laksz, melyik védőnőhöz tartozik. a védőnőd mindig az lesz, ő fog téged ellátni, hozzá kell tanácsadásra járni, ő fog kimenni látogatni, és ő irányít téged az orvosi vizsgálatokra. a nőgyógyász mellett nem mindenhol védőnő van, ez a ritkább, ott szülésznők, vagy asszisztensnők vannak, persze van olyan terület, ahol a terhesgondozáson védőnő is van, de nem ahhoz a védőnőhöz tartozol. az javasolnám, hogy hívd fel telefonon a védőnői tanácsadót, mond el, hogy várandós gondozásra szeretnél jelentkezni, mond el, hány hetes vagy, hol laksz, és ők automatice adják az illetékes védőnőt, akivel meg tudod beszélni a találkozásotok idejét. a védőnőd elvégzi minden hónapban a kötelező vizsgálatokat: vérnyomás, vizelet, szívhang amikor már hallható, testsúly, haskörfogat...és irányít a vizsgálatokra, kiadja a beutalókat. az orvos bárkihez is jársz minden hónapban vizsgálni fog.

üdv. 38 hetes védőnő kismami

2009. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!