Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálatnál...

Terheléses cukorvizsgálatnál mik a normál határértékek?

Figyelt kérdés
Ma voltam terheléses cukorvizsgálaton az éhgyomrim 3.8, egy óra múlva 6.9 és két óra múlva 7.9, bár az utolsót előbb vették le egy picivel, lehet ez is számított. Ezek az értékek magasnak számítanak?
2008. ápr. 18. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Éhomi 5, terhelés után 7. Nekem 8,6 lett így diabeteses voltam. Jártam be profhoz minden két hétbe, kaptam vércukormérőt, egy hétre, és fől kellett írnom a méréseket,amit ő ellenörzött. És mindig jók voltak az otthoni mérések.36.hétbe voltam utoljára, minden rendbe volt, nem kellett se gyógyszert se inzulint kapnunk.Jó babó várást 39 hetes kismama
2008. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia megnéztem az én leletem és azt irja hogy éhgyomori 4.1- 5.9 egy órás 5.6-7.8 jó nállunk két órás nincs remélem egy kicsit tudtam segiteni 16 hetes kismama
2008. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első válaszóló vagyok, én 2 órásra írtam
2008. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi második válaszolo vagyok nem jol irtam egy órás nincs nállunk ne hari:)
2008. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én papíromon az van,hogy 3.8-5.8ig jó.Bár ez a 75gramm szőlőcukrosra vonatkozik.Érdekes,hogy mindenhol más?Nekem a terhelt 8.0lett,de az szerintem már mindihol magasnak számít.....sajna...Nekem hetente kell lemennem a diabetológiára ez végett,és otthon is mérem a cukromat..31hetes kismama
2008. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az éhgyomri abszolut jó, a kétórás kicsit magas, az 7-ig elfogadható. Tehát kicsit emelkedett a cukrod, de ez nem cukorbetegség!!

VAlószínü elküldenek dietetológiára, esetleg diétát javasolnak, ami a szénhidrátbevitelt szabályozza, csökkent.

Nekem 8,4 lett a kétórásom, azóta odafigyelek mit eszek ( nem méricskélek) és semmi baj,azóta mindig 7 alatt van a cukrom.

Ne félj, semmi baj nem lesz, kerüld az édességet, nassot, tésztát, egyél sok főzeléket és zöldséget és járj el a dietetikushoz, aki ellenőriz mindig:-)

2008. ápr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a 2órás 6,3 lett,erre azt mondták magas.A laborospapiron az szerepel, hogy a 2órás is 5,8-ig jó.Engem már 200grammos szénhidrátdiétára fogtak.
2008. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!