Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes vagyok a doki azt...

18 hetes vagyok a doki azt mondta nem csinál ilyenkor már rákszűrés. Pedig aktuális lenne 1 éve voltam. Most már nem kell vagy már nem lehet?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 18. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Ez furi..., én úgy tudtam,hogy ez kötelező.Volt más kismama akinek 20.hetet elhagyva csinálta meg a dokija.


Üdv.:

16 hetes kismama

2008. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel a kenetet a méhszájból veszik nem hiszem, hogy egy 18 hetes terhességnél a doki még meg fog "piszkálni". Remélhetőleg nincs semmi bajod, de ha nem vagy nyugodt keress meg egy másik orvost és, ha ő sem vizsgál meg, akkor tudod, hogy a nagyobb lenne a veszélye a babára nézve.

Amíg nem viszket, nem piros és nincs rendellenes mennyiségű és szagú folyásod, addig nincs problémád, persze a cytológia eredménye más kérdés, azt nem lehet tünetekből megállapítani. Viszont, ha ez az értéked nem lenne normális, akkor az elváltozást az UH kimutatná.

Szerintem nyugodj meg, esetleg ha jártál az elmúlt 1 évben gyakran szoliban, szaunában, uszodában, csak olyan wc van a munkahelyeden ahová nagyon sokan járnak vagy bármilyen nyilvános helyen, ahol összeszedhettél valamit, akkor ezt a félelmed oszd meg az orvossal és eldönti, hogy mi legyen.

2008. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jelenleg semmi külső tünetem nincs, az uh., vérkép is jók. Csak tudják az orvosok.
2008. ápr. 18. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 24.héten vették le a rákszűrést....
2008. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem szólt senki,hogy kellene rákszűrés,előtte minden évben voltam,és most sem balhézik senki,hogy nincsen.Pedig voltam nőgyógyásznál a 9. és a 7. héten is az elején.Azóta sem szólt senki,hogy hiányzik.

Szóval szerintem nem kell ebből akkora gondot csinálni.

2008. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a 12 hetes vizsgálatok között volt.
2008. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 26.héten vették le, ha ideges vagy miatta,inkább menj el másik dokihoz, hacsak ez az egy vizsgálat erejéig is.Én is akkor nyugodtam meg, amikor megtudtam, h P2.

2008. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb 20 hetesen csinálta meg a rákszűrést a doki.
2008. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 18.héten csinálta a doki, mert előtte máshoz jártam. Igaz, én 2002-ben voltam előtte rákszűrésen, gondolom, aki becsülettel jár évente, annak nem olyan nagy baj, ha a terhesség után csinálják meg. Egyébként a méhnyakrák elsősorban a nemi partnerek váltogatásától van (a fiúk persze nem kapják meg, de szépen átviszik a fertőzést egyik lányról a másikra).

2008. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!