Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tgyás igénylésénél mi számít...

Tgyás igénylésénél mi számít "biztosítotti" időnek?

Figyelt kérdés

Szülésem előtt gyeden voltam, majd nem mentem vissza dolgozni, hanem kivettem az éves szabadságomat, majd táppénzen voltam.

Úgy gondolom, hogy gyedet nem kaptam volna, ha nem lettem volna biztosított. A szabadság is és a táppénz is biztosítotti időszak, mert munkában állok, csak nem a dolgoztam szülés előtti hónapokban.

Mindezt csak azért írtam le és kérdezem, mert a férjemnek az mondták, mivel nem dolgoztam 180 napot ténylegesen, ezért a 2. gyereknél már nem fogok kapni csak gyest, tgyásra és gyedre nem vagyok jogosult. Ez létezik???


2008. ápr. 18. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Talán ez segít:

[link]

2008. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

[link]


A tgyásra jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe be kell számítani


-a biztosítás megszűnését követő (passzív) táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának az idejét


ezek szerint jár!

2008. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!