Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad szolizni terhesség alatt?

Szabad szolizni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
30hetes vagyok. Jól esne egy kis hőőőőség :)

2012. ápr. 19. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
NEM NEM és NEM! nekem is jól esne, meg a barna bőr is, de a babám fontosabb, mint egy-két perc "hőőőség" és csoki bőr.
2012. ápr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

A szolárium ugyanolyan veszélyes, mint egy forró fürdő, mivel a magas hő, ami ilyenkor a pocakodat éri, alhasi vérbőséget okozhat.

Én nem kockáztatnék.

2012. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az előttem szólok véleményét! Ne legyél buta, nem szabad szoliba menni! A babának az egyáltalán nem használ.Sütteted a hasad a gépben, ami Neked lehet,hogy jól esik, de neki nem hinném.Sok mindenről muszáj lemondani a terhesség alatt, de hát nem megéri???
2012. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A szolival az a baj, hogy nagyon felmelegedhet a magzatvíz és az nem tesz jót a babádnak! Inkább ne menj!
2012. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Biztos le leszek pontozva,de belinkelem egy bőrgyógyász véleményét: [link]

És itt van egy nőgyógyász válasza is:Kérdés:

Szabad-e várandósan szoláriumozni? Valahol a neten olvastam hogy napozásnál célszerű a hasat letakarni, mert káros lehet a magzatra nézve, ha a naptól/szol-tól felmelegszik a magzatvíz.

Válasz:

Egyszerű a válasz: a terhességnek a szolárium semmit nem árt.

Érdekes a kérdése a magzatvíz felmelegedéséről. Ez ellen azonban nem úgy kell védekezni, hogy napozáskor letakarja a hasát. A lényeges a testhőmérséklet alakulása. Tehát inkább arra kell vigyázni, hogy ne túl sokáig legyen a napon, illetve pl. ne üljön forró fürdőbe. Napozáskor

a has letakarásának nincs jelentősége, a magzatvíz hőmérséklete a testfolyadékok hőmérsékletével együtt változik.

Dr. Ács Nándor

2012. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, attól hogy letakarom a hasam még ugyanúgy felhevül a testem és akkor a magzatvíz méginkább.
2012. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Tilos, tilos, tilos!

Ne kockáztass!!!!!

2012. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék az biztos! Divat a fehér bőr is! :-) És én hulla fehér vagyok, de kit érdekel!
2012. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

Én nem mentem, pedig nagy szolis vagyok!

De valahogy mindig az jutott eszembe,hogy egy klímás gépben 5-10 perc alatt tényleg ennyire fel tud melegedni a magzatvíz?

2012. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
:-)...Szoli?..terhesen?...a szoláriumrol bebizonyították koztudott h rákosodást okoz..Szoval nemértem a kérdést, mert a szili nemhogy terhes noknek káros, de azokra az embereknek is akik nemterhesek.Minden sugárzás káros, nem a meleg levego ami bentvan a szoliba,hanem az a sugár amit azok a neoncsovek bocsájtanak ki magukbol.Gondoljatok csak bele, ha kifekszetek a napra,pigmenttol fuggoen, még a legbarbaborub emberek is,kb 2-3 napi napozás után se sul le ugy mint a szoliba pár perc alatt...Gondoljatok bele h minek van kitéve a borotok szolizás alatt...Egyáltalán nem egészséges...Amerikában csináltak egy felmérést szolizos fiatal csajokrol akik kb 2-3 napi szinten szoliztak...igaz, nemkapott mindegyik borrákot, de elég magas százalékban évek multán a bork 1 év alatt 4-5-6 évet oregedett, és sajnos voltak akik annyira tulzásba vitték h borrákot kaptak...A borbetegségek okozoja is lehet szolárium,és azért mert most nemlátszika borotokon az nem jelenti azt h évek multán sem fog látszodni.Vanakinél 2 év,van akinél 20-30, de a borod nem gumilabda amibol veszel ujat...Ugyh gondoljátok csak át ezt...nemakartam okoskodni, de nagyon sokat olvastam utána,énis komoly borbetegségben szemvedek,és nemkizárt h az én fiatalkori szolizásomtol van...Bocsi ha valakit megbántottam...terhes kismamák, ti meg foglakozzatok most mással mint a szoláriummal!..Udv s mégyegyszer bocsi akit megbántottam
2012. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!