Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az hogy fehérjedús...

Mit jelent az hogy fehérjedús diéta?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 17. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyet még nem nagyon hallottam, de gondolom azt, hogy a fehérjét kell többségben enni, és kerülni kell a szénhidrátot.

Bár tehresen nem tudom, mire írnának ki ilyet.

Fehérje a fehér hús (hal, tyúk, pulyka), a tejtermékek, sajtok, joghurtok, tojás, és a zöldségek.

szénhidrát minden cukros és lisztes dolog, kenyér, pékáru, tészta, rizs, krumpli.

2008. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én már hallottam ilyet, nem feltétlenül a terhesség miatt írják ki.A kórházban pl. így nevezték azt az étrendet, amit kaptunk.Kismamaként feküdtem benn sokáig, sé akinek nem volt indokolt különleges diéta(pl.cukor, v.vérnyomás miatt), azok fehérjedúsat kaptak.Megkérdeztük a diétás nővért, és ő mondta, h ez végül is csak egy sima kiegyensúlyozott étrendet jelent, amiben kicsit több a fehérje, de ne gondolj demmi túletetésre, csak egy-egy plusz szelet sajtot, v. főtt tojást jelentett.

2008. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!