Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idős kismamik voltatok...

Mennyi idős kismamik voltatok (hét + nap) amikor levették az AFP vizsgálathoz a vért? Jó lett az eredmény?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 14. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pont aznap töltöttem a 16. hetet. Tökéletes lett. 1.1 MOM és 32 g/l
2012. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 timszy25 ***** válasza:
Én 16+6 hetes voltam nekem 1,53 lett.
2012. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az elsővel 16+4 napos 0,93 mom

második babával 16+1 0,53 mom

2012. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 16+3hetes voltam és az eredményem 0,74 lett. Kedves utolsó: nekem nem mondták,hogy alacsony? Nem kellett genetikára menned? Mert engem elküldtek genetikai megbeszélésre és plusz uh-ra ami 25-én lesz.
2012. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem kellett, nálunk alsó határérték 0.4.

12 hetes uh-on minden rendben volt,tarkóredő, orrcsont,és itt is!!

2012. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. És ugye itt a méret szerinti kort kell alapul venni, nem a mensi szerintit? Mert nekünk nagyobb volt a Baba a 12 hetes uh-n!
2012. ápr. 14. 15:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Picit off:

Pl. nálunk is 0,4 már az alsó határ, plusz az afp miatt önmagában nem küldenek


36 hetes kismama

2012. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Engem mensi alapján küldtek el az AFP-re, és nem is lett jó az eredmény (nem voltak rendes 28 napos ciklusaim, szóval nem akkor fogant a baba, amikor normális esetben kellett volna neki, hanem később). Mindenesetre a rossz eredmény miatt elküldtek genetikára. Voltam az Istenhegyin, ott négyes tesztet csináltak, ami közepesen magas down kockázatot hozott ki, és volt amniom is, azt meg a SOTE-n elvégzett genetikai uh alapján javasolták (cisztát találtak a baba fejében, az egyik szívizma meg volt vastagodva, ami állítólag a down egyik jellemzője). Végül az amnio után derült ki, hogy egészséges a baba, semmi baja. :)

Egyébként mindenki azt mondta menet közben, hogy ne ijedjek meg, az AFP borzalmasan elavult vizsgálat.

2012. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

És mi lett a cisztával meg a szívecskéjével?

Elnövi?

Mert értem én azt h genetikailag egészséges,de amúgy mégiscsak baj van nem?

2012. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9.-nek válaszolnék, bár nem a címzett vagyok, de ezek ilyenkor nem fejlődési rendellenességek, hanem úgynevezett fejlődési variációk. Pl. az adott szívizom megvastagodása kizárólag az amniocentézis eredményével együtt értékelhető Down kór gyanújeleként, enélkül semmit nem jelent, a ciszták pedig szintén - pusztán egy ciszta nem utal gondra, és igen, felszívódik, "kinövi" a magzat. :)
2012. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!