Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért elítélendő, ha amásodik...

Miért elítélendő, ha amásodik gyermekemet is epidurális érzéstelenítővel szeretném majd világra hozni?

Figyelt kérdés
Az első gyermekemet is azzal szültem és teljesen pozitív élmény volt számunkra. Szeretném, ha a másodiknál is kapnék érzéstelenítőt, ha van rá lehetőség és alkalom. Viszont ezmiatt a környezet teljesen elítél és már kaptam olyan megjegyzést is, hogy aki nem éli át a szülés igzai fájdalmát az nem is igazi, jó anya. Miért kell engem ezért elítélni? Miért ne lehetnék ettől még jó anyja a gyermekeimnek?
2012. ápr. 14. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem aki ilyet mond, "hogy aki nem éli át a szülés igazi fájdalmát az nem is igazi, jó anya" az nézzen magába, mert biztos van mit söpörnie. :D

Nővéremet is leszólták, min2 gyermeket császárral szülte. Azt mondták neki, nem szenvedett meg a gyerekeiért.

2012. ápr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

én könyörögtem fájdalomcsillapítóért de nem kaptam, pedig igértek egy kis kéjgázt is mikor jöttek a tolók, azóta is várom hogy adjanak....


most a második babámat várom remélem kapok epidurált,már mielőtt elviselhetetlen lesz fogok kérni de ha nem adnak úgysem tudok mit tenni... :(

2012. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy az! :))


Én viszont kérdeznék is erről, hogy megy ez? Nálunk lehet előre kérni, nem tudom még, hogy szeretném-e: bemegyek, hogy jöttem szülni, és epidurálissal szeretnék, ezután beadják, és ennyi? Tudom, buta kérdés, de le tudnátok írni? :)

2012. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Na, a kérdést én is kiírhattam volna! Illetve engem senki nem ítél el a közvetlen környezetemből, de az élményeim az epidurállal szóról szóra ugyan azok, mint Neked, kedves Kérdező. Én is a második babámat várom és mindenképp kérni fogok EDA-t! És szégyelje magát, aki ilyeneket mond! Igaza van az első válaszolónak, nézzen magába, aki ilyenekkel vádol. Te meg ne hátrálj meg az ilyen emberek miatt. Gondolom nem azért kérted az EDA-t az elsőnél, mert virágos jókedved volt és unatkoztál. Nekem, mikor beadták már kb fél órája 1 perces fájásaim voltak, viszont nem tágultam. Azt mondták, ha így marad, irány a császár, mert végleg kimerülök. Aztán megkaptam az EDA-t és amellett, hogy elmúltak a fájások, gyönyörűen kitágultam. És a babát megszülni attól még ugyan azon a pici lyukon kell, mint EDA nélkül.

Nem csípem az ilyen hős mintaanyákat! Nagyon könnyen ítélkeznek, de az eszükbe sem jut, hogy minden szülés más és mindenkinek más a fájdalomküszöbe!

Nagyon jó anya lehetsz, nem ettől függ!!! Nagyon sok császáros és EDA-s anyuka jobb anya, mint aki megszenvedett a szüléssel!

Szóval bátran kérjed csak, ha úgy érzed!

2012. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Én ezt a hülye felfogást nem értem, hogy csak az a jó anya aki szenvedett a gyerekéért... Aki ilyen ki mer ejteni az egy idióta. Nem ez dönti el ki a jó anya. Akkor teszem azt aki egy bokorban kínok közt hozza világra a babáját, utána meg sorsára hagyja egy kukában vagy valahol, az jó anya mert szenvedett érte? Akinek meg mondjuk nem lehet gyereke de örökbe fogad egyet, és gondozza, neveli, szereti, az rossz anya? Bocsánat de már annyi kérdésnél láttam ezt, hogy hihetetlen módon felhúzom magam rajta. Semmi elítélendő nincs benne, ha érzéstelenítőt kérsz. Hogy milyen anya vagy/leszel azt az elkövetkezendő 20 év fogja megmutatni.
2012. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat. Kicsit megnyugodtam. Nagyon rosszul esnek a beszólogatások, de megpróbálok nem foglalkozni velük.
2012. ápr. 14. 11:04
 7/12 anonim ***** válasza:
én eda nélkül szültem az elsőt,ha lesz tesó egyszer,biztos hogy kérek fájdalomcsillapítót! nem hinném,hogy emiatt bárkit ilyen jelzővel kellene illetni,azok nem mi vagyunk...
2012. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valóban,hogy Te milyen anya vagy!Viccet félre téve:én is EDA-val szültem az elsőt,abszolút pozitív az emlékem.A 2. babánál is arra készültem-a szülésznővel,és a dokimmal is le volt beszélve-ám nem kértem,mert rövid,és kibírható volt a szülés.Most a 3. babát várom,megint úgy indulok majd neki,hogy lebeszélem az EDA-t.Aztán vagy kell,vagy nem.Baromira nem ezen múlik,hogy ki milyen anya.Nem tudom hol laksz-én bp.-i vagyok-de soha senki nem tett megjegyzést,amikor arról beszélgettünk,hogy ki hogyan,és milyen segítség igénybevételével szült.Mondjuk engem sem érdekel,és nem ítélek el/meg ez alapján senkit.Számomra mindegy,hogy valaki császárral,EDA-val akármivel szül,szült,végigcsinálta,megküzdött a babáért,és kész.
2012. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is kaptam EDA-t. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki közölte, hogy ő nem kért, és szült 2 gyereket. Engem ez nem érdekel. Nem szeretném jobban akkor sem a kislányomat, ha "szenvedtem" volna érte. Egyébként meg a tolófájás pont ugyanúgy fáj, mint aki nem kéri. Ne foglalkozz azokkal, akik ezt mondják.
2012. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem kértem, de olyan hamar lezajlott az egész, hogy már nem is kaphattam volna. Nekem magas a fájdalom küszöböm, könnyen megszültem, rosszabbra számítottam. DE! Nem mindenkinek egyforma a szervezete, a fájdalomtűrő képessége, a körülmények stb... Ha te úgy gondolod, hogy EDA-val szeretnél szülni a te dolgod, senkinek semmi köze hozzá. A lényeg, hogy nyugodt legyél és a lehető legjobb élmény legyen a szülés. Egyébként, ha olyan ember kérdezi, aki tudod, hogy elítél akkor ne válaszolj neki konkrétan. Szerintem a közeli hozzátartozókra tartozik csak. A pékre vagy a postásra egyáltalán nem, főleg, ha beszólogatnak.
2012. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!