Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antidepit kell szednem,7....

Antidepit kell szednem,7. hetes terhes vagyok. Mi lesz a babámmal?

Figyelt kérdés
Régóta pánik beteg vagyok, próbálom lerakni a gyógyszert, de nem megy, mert akkor elvonási tüneteim vannak, rettentően szédülök.
2008. ápr. 17. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!!

Panikbeteg kismama vagyok en is.

Gyogyszerszedes mellett estem teherbe, Rexetint szedtem (Paroxetin) napi egyet (20mg)

Azt mondtak az orvosok, vegig szedhetem terhesseg alatt, de en ugy ereztem, jo passzban vagyok, es megprobaltam a pszichiaterrel letenni.

Sikerult, ket honap alatt, 5mg-onkent csokkentve.

Milyen gyogyszert szedsz es mennyit?

Paroxetin, Zoloft, Floxet kimeletes gyogyszerek, ha mast szedsz, esetleg at lehet allni valamelyikre, amig babat varsz.

Irjal!!

2008. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megint en: ha "csak" az elvonasi tunetek zavarnak, azok elmulnak am!
2008. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én is az voltam. Kellett szednem kb. 3-4 éve.

Úgy gondoltam, hogy ne gyógyszerek irányitsanak, ezért letettem. Egy-két hétig rossz volt, szédültem, rosszullét jött rám, de elmúlt. Néha még előjön 1-1 alkalommal, de már tudom kezelni. Ne aggódj, neked is el fog múlni, légy erős.

2008. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Paroxatot szedek. A szédülést valahogy csak kibírnám, csak az idegesít, ha nekem ilyen elvonási tüneteket csinál, akkor mit okoz a babámnak?:(
2008. ápr. 17. 14:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is az voltam:(de nekem a gyógyszer csak mellékes volt mert hiszen az csak tünetileg kezel, ha megtalálod a neked legmegfelelőbb orvost , aki nem csak a gyógyszerekkel töm akkor hamar meg tudsz gyógyúlni!

3 évig voltam rosszul míg megtaláltam a dokimat aki fél év alatt kigyógyított:D így a gyógyszerekre sem szoktam rá!

2008. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, a Paroxat es Rexetin ugyanaz a hatoanyag (elso valaszolo vagyok) ezert pont ebben van tapasztalatom.

A mehen beluli elvonas sokkal sokkal jobb, mint a szuletes utani, mert akkor a baba nem tudja tartani a hojet, remeg, sir, nem szopik, az izomtonusa sem jo. Ez szornyu latvany egy anyanak, es eltart par napig, mig rendbev jon, kulon kell ezeket gondozni.

Amig a pocidban van, az a karosabb, ha bombazod a gyogyszerrel nap, mint nap. Amig a hasadban van es ovatosan csokkented a gyogyszert, miligrammonkent, o is lassan szokik le, nekem mondom ket honap volt! Es nem azonnal kell szegeny picinek, mikor megszuletik.

Ha semmikepp ne memgy, szedheted, de nekem a Genetikai Tanacsadoba is azt mondtak, probaljam meg letenni. Az utolso trimeszterben foleg!!

A babaert sikerulhet!!!!

2008. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg voltam/vagyok, napi egy szem Paroxatot és 2-3 0.25Xanaxot szedtem. Én már terhesség előtt elkezdtem csökkenteni, majd befejeztem a gyógyszerek szedését. Először feleket szedtem a paroxatból, és egyet a Xanaxból felezve: felet regel, felet délután. Aztán a délutánit elhagytam, kb. fél év alatt elhagytam szépen lassan a gyógyszereket. Nem mondom, hogy nem szédültem, és nem jöttek kissebb rohamok, de megtanultam őket kezelni. Lfeküdtem, légzésemre figyeltem vagy elkezdtem, valami teljesen mást csinálni mint addig, hogy eltereljem a figyelmem róla. Azért Xanax mindig volt nálam arra az esetre, ha nem javulna a helyzet. Érdekes, hogy a terhességem alatt, eddig 1x jött csak egy heves szíszívdobogás, bizonytalanságérzet, akkor bekaptam egy seducsent, lepihentem és hamar elmúlt. Persze hozzá kell tennem, hogy van egy nagyon kedves pszichiáter ismerősöm, aki sokat segített abban, hogy idáig eljussak. Szerintem szépen fokozatosan sikerülni fog letenned a gyógyszeket. Ha nem megy egyedül, ne szégyelj segítséget kérni, ez kettőtök érdeke. Ha nem megy teljes egészében elhagynod az összes gyógyszert, akkor se aggódj, orvosi ellenőrzés mellett biztos nem lesz baja a babádnak, hisz lehet, hogy a rohamokkal többet ártanál neki, mint a gyógyszeres kezeléssel. Szurkolok, hogy minden rendben legyen veletek és legyél erős:)

26 hetes kismama

2008. ápr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocsi, seducsen helyet seduxent akartam írni:)
2008. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggódj emiatt, bár én is idegeskedtem, pedig a belgyógyászaton ellenőrzik azeket a dolgokat, hogy szabad-e szedni, én szedem továbbra is, csak már feleket, 1-2 hónap mulva neki lehet kezdeni a kétnaponta feleket, és a végén elhagyod teljesen.... na nincs túl nagy szám, mert én is egyből bepánikolok, de azért próbálkozom a babóm miatt!! De feltétlenül említsd a dilibógyokat mindig, mindenhol!!! Nyugi!!!!

9 hetes picimami

2008. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!