Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meddig szedtetek a terhes...

Ti meddig szedtetek a terhes vitamint? És a folsavat? Elég folsavat csak az első 3hónapban szedem?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A vitaminról megoszlanak a vélemények, mondjuk én szedek Perfect Prenatalt, most váltottam Femibion 400-ra (16 hetes vagyok). Folsavat mindenképp szedj, azt szerintem elég az első 3 hónapban.
2012. ápr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyiket sem szedtem,mert nem volt rá szükségem szerencsére.
2012. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Folsavat (Femibiont) már tervezéskor, a 3. hónapig, utána 32. hétig maradt a Femibion (először 800-ast, majd 14. héttől 400-ast).


36 hetes kismama

2012. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon megoszlanak a vélemények, a dokim úgy van vele, ha nem muszáj akkor semmit. De saját magam megnyugtatása érdekében 12. hétig folsav + Magnerot, vagy valamilyen magnézium készítmény mindenképp. Magne B6 állítólag nagy étvágyat csinál, nekem azt ne ajánlotta sem a védőnő, sem a doki. Magnézium egyébként a méh összehúzódásokra nagyon jó, nekem nélküle nagyon fájt a hasam,ezt a 34-36.hétig érdemes szedni. Folsav idegcső záródási rendellenességre jó, ez az első 12 hétben használ.

18hkm

2012. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Terhesvitamint csak a 7. héttől szedem, folsavat külön nem mert a gravidában van az is.Most 19 hetes vagyok és csak minden másnap szedem, de úgy tervezem, hogy végig, sőt a szoptatás alatt is szedni fogom.
2012. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2-nek: a magzatvédő vitaminra nem is neked lenne szükséged, hanem a babádnak...


Hogy a kérdésre is válaszoljak, a teherbe esés előtt 3 hónappal kezdtem el szedni a Femibiont, végig szedtem a terhesség alatt és a szoptatás alatt is szedtem volna, ha sikerül szoptatni, de az sajnos nem jött össze. Úgy voltam vele, hogy ha bármilyen pici esély van arra, hogy a vitaminnal kivédek valami fejlődési rendellenességet, vagy bármilyen más problémát, akkor hülyeség lenne nem élni ezzel a lehetőséggel, nekem a babám egészsége megér ennyit.

2012. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os! Azért ez így nem teljesen igaz, hisz nem csak a babának, hanem a mamának is jót tesznek a vitaminok! Lásd Gravida reklám! :)
2012. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Terhesség elejétől szoptatás alatt is.
2012. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ok, helyesbítek: elsősorban a babának is fontos.

De igazad van, vannak olyan vitaminok/ásványi anyagok, amiket a baba elvon az anyától, ha kevés van az anya szervezetében (pl kalcium)

2012. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Babi0906 ***** válasza:

Én Femibiont szedtem az elejétől.Pont egy hete hagytam abba,azóta vettem omega3-at meg magnerotot szedek csak.

34 hkm

2012. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!